Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 10 Ocak, 2020

Nişan Bohçası Nasıl Hazırlanır?

  • 0
  • 6765
  • 0
  • 0

Nişan Bohçası Nasıl Hazırlanır?

Evliliğin ve düğün hazırlıklarının ilk adımı söz kesimi, nişandır. Ardından gelin tarafı ve damat tarafı çeşitli ve karşılıklı hediyeleşmeler yapmaya başlarlar. Nişan töreni ile birlikte geleneklere uygun karşılıklı alınıp verilen nişan bohçası hazırlığı başlar. Zorlu, masraflı ve detaylı olan hazırlaması ise bir o kadar da keyifli olan nişan bohçası! Erkek tarafının gelin nişan bohçası içindekiler birbirinden farklı olmaktadır. Hazırlanan damat bohçası ve gelin nişan bohçasının içine sadece gelin ve damat adayına değil aile bireylerine de çeşitli hediyeler konur. Nişan bohçasında olması gerekenler ve en fazlada nişan bohçası içindekiler ve fiyatları merak konusu olur! Nişan bohçası hazırlamadan önce dikkat etmeniz gerekenler ve nişan bohçasının içeriği ve nişan bohçası ve düğün bohçası arasındaki fark ne onu bilmek gerekir. Nişan bohçası ve nişan bohçası modelleri daha farklı olmaktadır. Nişan bohçaları sepet, sandık, bohça şeklinde olabileceği gibi karşılıklı el emeği ile de yapılabilir. Gösterişli, ipek, tül veya saten kumaş kullanabilirsiniz. Bohçanın içindekiler, verilme zamanı, verilme şekli, ilden ile değişiklik gösterse de büyük çoğunlukla ya nişanın akabinde ya da nişan ertesi karşılıklı haberleşme ile kalabalık aile bireyleri ile götürülür. Fakat nişan bohçasının içinde bulunması gereken sabit hediyeler vardır. Nişah bohçası nasıl hazırlanır ve tüm detayları ile açıkladık.

Nişan Bohçası İçindekiler Ve Fiyatları

Nişan bohçasının içindekiler damat ve gelin adayı için farklılıklar gösterir. Gelin nişan bohçası içindekiler gelinin zevkine ve ihtiyacına göre düzenlenmektedir. Gelin nişan bohçasına makyaj takımı ve süsü eşyaları konulurken damat bohçası daha çok kişisel ihtiyaçlara göre hazırlanır. Nişan bohçasına neler konur 2018 de daha farklı değildi ürünler ve konulan şeyler daha çok aynı olmakla beraber sadece yıldan yıla fiyatları değişmektedir. Nişan bohçasında gerekenlere geçmeden önce nişan mekanınız için araştırma yapıyorsanız platformumuzda ki mekanları inceleyebilir dilediğiniz kadar ücretsiz teklif alabilirsiniz.

Gelin Nişan Bohçası İçindekiler

Nişan bohçası içindekiler listesi gelinin ihtiyaçları nelerse ona göre oluşturulmalıdır. Aksi takdirde gereksiz masraf ve gereksiz yer kaplayacaktır. Gelinin ihtiyaçları nişan bohçası hazırlanırken göz önünde bulundurulmalı, içine konulacaklar eşyalar gelinin fikri alınarak hazırlanmalıdır. Nişan bohçası içindekiler listesi ve gelinin nişan bohçası listesi önceden hazırlanmalıdır.

1- Gecelik takımı ve pijama takımları

2- İç çamaşırı

3- Takı, küpe ya da yüzük

4- Bindallı

5- Ayna ve tarak seti

6- 1 çift ayakkabı ve terlik, takunya

7- Makyaj seti

8- Elbise

9- Parfüm, duş jeli, kokulu sabun

10- Çorap, patik

11- 1 adet makyaj çantası

12- Çeyiz sandığı

13- Saten bohça

14- Banyo seti

15- Bornoz takımı

Ayrıca gelinin anne ve babasına varsa kız kardeşine güzel ve kullanışlı bir ürün ya da eşya seçmeniz gerekmektedir.

Damat Nişan Bohçası İçindekiler

Çiftlerin birbirlerine aldıkları ve gelin tarafının damat adayına yaptığı nişan bohçasının içindekiler yine ihtiyaca yönelik seçimler olmalıdır. Damat bohçası da gelin bohçası gibi özenle hazırlanmalı ve kesinlikle abartılmadan kullanabileceği şekilde düzenlenmelidir. Gelin ve damat bohçası hazırlanırken pahalı ürünler yerine sağlıklı ve alerji yapmayan ürünler alınmalı. Damat bohçası ve listesi, damat bohçası içindekiler için sizlere fikir verecek aşağıdaki listeyi incelemeniz yeterli olacaktır. Seçeceğiniz ürünler ve alacağınız tüm eşyalarda beden ve renk konusunu dikkate almalısınız.

1- Gömlek ve kravat

2- Çorap

3- Damatlık Takımı

4- İç çamaşır takımları

5-Traş Takımı

6- Deri terlik

7- Parfüm

8-Deodorant

9- Çorap

10- Saat

11- Havlu

12- Ayakkabı

13- Kemer ve Cüzdan takımı

Ek Olarak ise gelin ve damat adayının anne ve babasına çeşitli hediyeler alınabilir. Bunlar gömlek, hırka, başörtüsü, terlik, havlu, lif, seccade, patik gibi giyim eşyaları da olabileceği gibi farklı takı veya parfümlerde eklenebilir.

Nişan Bohçası Nasıl Hazırlanmalı?

Gelin ya da damat için hazırlanan nişan bohçası öncelikle nasıl sunulmak istendiğine karar verilmelidir. Nişan bohçası alışverişini tamamlandıktan sonra sıra nişan bohçasının gelin evine götürülmesi aşamasına gelmektedir. Öncelikle gidecek bohça sandıkla mı yoksa valize mi gidecek buna kara verilmelidir. Bohça oldukça şık ve gösterişli hazırlanmalı süslemeleri ve için saten kumaş kullanılmalıdır. Ayrıca süslü tül torbalara iç çamaşırlar ve havlu lif gibi eşyalar ayrı ayrı konulmalıdır. Kurdeleler ve çiçeklerle de son bağlama işlemi yapılmalı ve nazar boncuklu çengelli iğnelerle en son yerleştirilmelidir. Nişan bohçası ve düğün bohçası arasındaki fark unutmamak lazım tabi. Düğün bohçası daha çok çeyize yönelik olmaktadır. Son yıllarda valizle bohça götürmek trend olmakta ama biz size eski usul bohça yöntemini tavsiye ediyoruz. Karar verirken ve hazırlıklar yapılırken ev halkının da unutmamak gerekir! Nişan bohçası içindekiler 2018 kataloglarından ya da çeyiz satışı yapan binlerce siteden faydalanabilir kalan eksiklerinizi tamamlayarak güzel ve şık nişan gelin ve damat bohçaları hazırlayabilirsiniz. Nişan sandığı, nişan bohçası için alışveriş yapmak eğlenceli olsa da öncelikle hazırlıklar yapılması ve bunun akabinde şık bir bohça hazırlayıp tamamlamak, alınan malzemeler bohça ile ya da bavulla götürülse bile tüm bunların usulüne ve adetlere uygun yapılması gerekir. Ayrıca seçilen ve damat ya da gelin için alınan tüm ürünlerde kalite sağlık ön planda tutulmalıdır. Değişen he şey gibi bohça âdeti şu an farklı şekillerde uygulanıyor olsa da her şey çok güzel ve uygun paketlenmelidir. Bohça içine konan tüm kıyafet ve eşyalar ütülenmeli ve özenli yerleştirmelidir. Nişan sandığı ise, gelinin hediyeleri sandığa konur, makyaj malzemeleri ve yer kaplayan daha ağır olan eşyalarla birlikte sandığa yerleştirilir.

Nişan bohçası Nasıl Süslenmeli?

Nişan bohçaları sepetler, sandık, valiz şeklinde olsa da karşı tarafa sunulurken güzel bir şekilde bezetilmeli ve sunulmalıdır. Sepet, sandık ve valiz şeklinde hazırlanan ve çoğunlukla nişanlı çiftlerin birbirlerine hazırladıkları nişan bohçalarıdır. Ancak nişanlı çiftlerin akrabalarına hazırlamış oldukları nişan bohçaları, saten, dantelli ve tül kumaşlarla sunulmaktadır. Nişan bohçası göze hitap edecek ve topluluk da açıldığı zaman gururla sunulabilecek şekilde ve özelliklerde hazırlanmalıdır. Sandıklar bohçalar, özel renkli tüllere ve kurdelelere sarılarak boncuk ve taş detayları da eklenerek gösterişli süslenmelidir. Nişan bohçası içindekiler listesi kişilerin ihtiyaçları temel alınarak oluşturulmalıdır. Aksi takdirde bir işe yaramayacaktır. Gelin ve damadın ihtiyaçları nişan bohçası hazırlanırken göz önünde bulundurulmalıdır. Nişan bohçasının içine konulacaklar eşyalar gelin ve damadın fikri alınarak hazırlanmalıdır. Nişan bohçası içindekiler listesi hakkında fikir sahibi olmayanlar yukarıda vermiş olduğumuz listeye göz atabilir ve bu konuda detaylı fikir sahibi olabilirler. Nişan bohçası fiyatları ve en ekonomik şekilde ürünleri bulmanız sizleri maddi açıdan rahatlatacaktır. Mağazalar, pazarlar, alışveriş firmaları binlerce internet sitesi arasında detaylı araştırma yaparak çok ekonomik olarak hazırlayabilirsiniz. Alacağınız ve hazırlayacağınız tüm ürünleri seçerken kullanılacak ve sağlıklı ürünler olmasına dikkat edin! Gerek iç çamaşırları gerekse makyaj malzemeleri direkt olarak cilde temas eden ürünlerdir. Makyaj malzemelerini alırken gelinin kullandığı markayı bilmelisiniz! Onun kullandığı markayı almanız alacağınız ürünü boşa almadığınızı ve ayrıca kullanacağı içinde mutlu ve memnun olmasını sağlamış olursunuz! Renkli kalın kurdeleler ile tüm ürünler sarılmalıdır! Damat adayına mavi ve mor gelin adayına kırmızı ve pembe renk kullanmak çok şık olmaktadır.

Bir Yorum Yazın