• Güzellik
  • 07 Ocak, 2020

Nişan Saç Ve Makyajı Nasıl Olmalı?

  • 0
  • 10072
  • 0
  • 0

Nişan Saç Ve Makyajı Nasıl Olmalı?

Kadınların en önem verdiği günlerden biri olan nişanın içerisinde ilk yapılması gerekenlerden biri nişan saçı modelleri içerisinden model seçmektir. Bu modelleri seçerken kadınlar nişan içerisinde kullanacakları nişan konseptlerine göre seçimlerini yaparlar. Kadınlar seçtikleri nişan konseptleri ve seçtikleri nişan elbiselerine göre kafasında bir saç modeli belirler. Seçtikleri nişan saçı modeline göre makyaj ve saç aksesuarı seçimleri yapılır. Nişan eğer evde yapılacak ise nişan kızı ona göre hazırlanır. Evde yapılan nişanlarda genellikle gelinler doğal seçimler yapmaktadır. Nişan bir düğün salonunda yapılacaksa gelinin seçtiği kıyafete göre saç ve makyaj seçimleri ona göre olacaktır. Düğün salonunda yapılan nişanın bir çok seçeneği vardır. Gelin ister doğal bir seçim yapabilir. İsterse çok abartılı bir kıyafet seçip makyajını ve saçını ona göre yaptırabilir. Eğer düğün salonu kır düğünü gibi dışarıda ise nişan kızları genellikle doğal kıyafetler ve doğal saç modelleri, makyaj seçimleri yapmaktadırlar. Saç modelleri arasında açık saç, dalgalı saç, topuz modelleri vardır. Nişan kızı ister sosyal medyadan seçtiği nişan kıyafetine göre saç modellerini araştırarak istediği saç modelinin seçimini yapar. Bir diğer seçenek nişan kızı, kuaföre giderek kuaförüne seçtiği modelleri danışarak bir kaç model arasından seçim yapabilir. Nişan günü sorun yaşamama açısından, seçtiği saç modelinin birebir aynısı olması için kuaför ile konuşup saç modelini seçmek en doğrusudur. Saç modelini seçmek ne kadar önemli ise seçilen saç modelinin fiyatı bir o kadar önemlidir. Çünkü her nişan için, nişan çiftinin ayırdığı bir bütçe vardır. Nişan çiftinin belirlediği bütçeyi aşmamak için seçilen kuaför ile önceden anlaşması gerekmektedir. Çift nişan saçı fiyatları hakkında bir kaç kuaförden teklif alır ve ona göre fiyat teklifleri arasından nişan çiftinin bütçesine uygun olan kuaför seçimi yapılır.

Kuaför Tolga Apaydın
Kuaför Tolga Apaydın
Bursa

Bilgi Al Firmayı İncele ►

Soner Yıldız Kuaför Salonu
Soner Yıldız Kuaför Salonu
Bursa

Bilgi Al Firmayı İncele ►

Saç Modelleri Çeşitleri

Saç modelleri arasında doğal nişan saçı modelleri en çok tercih edilenler arasındadır. Bunun nedeni nişanı çok fazla abartmadan daha naif bir gün halinde geçirmeye çalışan kadınlardır. Topuz isteyenler için doğal topuz modelleri vardır. Bu doğal seçimi yapanlar saç aksesuarları ile saçlarının görünüşlerini zenginleştirebilirler. Saçlarını açık kullanmak isteyenler dalgalı saç modelini kullanabilirler. Su dalgası en çok tercih edilenlerdendir. Açık saça saç aksesuarlarını kullanarak saç renklendirilebilir. Seçilen dalgalı saç yarım toplanarak da kullanılabilir. Saçın toplanan kısmına saç aksesuarı kullanmak da bir diğer seçenekler arasındadır. Bu yarım toplanan saç doğal saç kullanımının dışında şatafatlı bir nişan töreninde de kullanılabilir. Dalgalı saçın yoğunluğu saçın nasıl kullanılacağına göre değişir. Çok yoğun dalgalı saç şatafatlı bir nişan töreni için kullanışlıdır. Az dalgalı saç ise doğal bir görünüm olduğu için sade kullanım için uygundur. Kadınların bir diğer seçim yaptığı model ise örgülü nişan saçı modelleri arasından seçtikleri modellerdir. Bu saç sadece nişan için tercih edilen bir saç modeli değildir. Bu saç modeli, gelin saçı içinde çok kullanılan bir modeldir. Bol ve kabarık balık sırtı örgüsü en çok tercih edilen modeldir. Bu modele saç aksesuar kullanımı çok güzeldir. Genellikle çiçekli taçlar kullanılır. Her bir çiçek örülen örgünün bir parçasına yerleştirilir. Bu saç modeli doğal saç modelleri seçenler arasında en çok tercih edilen modeldir. Bu model en çok kır kutlamalarında kullanılır. Örgülü modeller arasında sadece bu model yoktur. Bu model içerisinde bir çok modeller vardır. Örgünün bir çok kullanım alanı vardır. Bu tamamen kullanıcıya kalmıştır. Genellikle bu model doğal bir tarzda kullanılmaktadır. Örgü modelini kullanmak isteyenler genellikle kıyafet seçimleri düz olur. Bu model bu yüzden kıyafet seçiminde çok önemlidir. Açık saç seçimi kadar dağınık topuzu tercih edenler az değildir. Topuzun yoğunluğu doğal ya da abartılı bir saç modeline yön verir. Bu topuz modeli her türlü seçime gitmektedir. Dağınık topuzun yanında balerin topuzun vardır. Bu topuzda topuzun büyüklüğüyle kendi tarzını oluşturur. Bunun için kuaföre topuzun büyüklüğü hakkında bilgi verirseniz kuaför ona göre saçı yapmaktadır. Bazı kuaförlere topuzu nasıl istediğiniz hakkında bilgi vermezseniz topuz ya çok büyük ya da çok küçük olabilir. Bu topuz şekli gelinler arasında en çok tercih edilenler arasındadır. Bu topuz çok sağlam yapıldığı için gece boyu dağılma gibi riski çok fazla yoktur. Bu durum geline en büyük rahatlığı sağlamaktadır. Bu yüzden en çok tercih edilen saç modelleri arasında yer almaktadır.

Saj Bayan Kuaförü ve Tesettür

Saj Bayan Kuaförü ve Tesettür
İstanbul

Bilgi Al Firmayı İncele ►

Makyaj Seçimi

Nişanın en önemli işi nişan saçı ve makyajı seçimidir. Gelin nişan saçı modelini seçtikten sonra makyajının nasıl olacağı hakkında araştırma yapmaya başlar. Makyajın da bir çok seçenekleri vardır. Bu seçenekler arasında doğal ve abartılı seçimler vardır. Bu seçimleri nişan kızı kıyafetinin renk seçimine ve nişanın konseptine göre karar verir. Nişan kızı doğal saç modellerini tercih ederse makyajını da ona göre tercih edecektir. Göz makyajını kıyafetinin rengine yakın ya da birebir renk seçimleri ile yoğun olmadan yaptırabilir. Kıyafeti abartılı ise makyajını onun tersine doğal yaptırabilir. Nişan kızı, seçtiği kıyafet sade bir model ise makyajını tersine daha yoğun ve abartılı yaptırabilir. Bu tamamen nişan kızının nişan gününde tercihlerine bağlıdır. Seçilen nişan başı ve makyajı modellerine göre saç aksesuarları seçimi de ona göre yapılır. Saç aksesuarları seçimi, saç modelinin ve makyajın seçimine bağlıdır.

ES Saç Bakım ve Güzellik Merkezi
ES Saç Bakım ve Güzellik Merkezi
Adana
Bilgi Al Firmayı İncele ►

Fiyat Hakkında Bilgi

Nişan gününe hazırlık yapılmadan önce hayallere yakın seçimler için araştırma yapılır. Bu araştırmalar genellikle sosyal medya içerisinde yapılmaktadır. Sosyal medya içerisinde bir çok kuaförün hesaplarında paylaştığı saç modelleri ve makyaj modelleri vardır. Bu modelleri paylaşan ve isimleri duyulmuş kuaförler arasından seçim yapılırsa fiyatlar ona göre değişmektedir. Sosyal Medyada çok fazla ismini duyurmuş ve başarısıyla bir çok yere ismini duyurmayı başarmış kuaförlerin fiyatları ona göre değişmektedir. Bunların arasında araştırması yapılan saç ve makyaj modelleri kadar nişan saçı ve makyajı fiyatları arasından araştırma yapması gerekmektedir. Bunun nedeni tercih edilen her şeyin belirlenen bütçeyi aşmamasıdır. Kendi kuaförünüzü seçecekseniz kendi kuaförünüzle istediğiniz modeller hakkında konuşup pazarlık yapabilirsiniz. Kendi bütçenize göre fiyatı anlaştıktan sonra, nişan günü saçınız yapıldıktan sonra anlaştığınız fiyatı kuaförünüze ödersiniz. Nişan günü sadece kendi saç ve makyajınızı ödemeyecekseniz, kendinizin yanında ailenizden ya da yakın arkadaşlarınızın saç ve makyajını ödeyecekseniz bunun hakkında kuaförünüz'den bilgi almalısınız. Bunun için de fiyat konusunda kuaförünüzle anlaşmanız gerekmektedir. Kuaförde makyaj ve saç yapımı için belirli bir fiyat belirlenmiştir. Bu fiyatlar içerisinde makyaj için ekstra takma kirpik vardır. Ayrıca kuaförün verdiği fiyatlara nişan günü öncesinde yapılacak provalarda dahildir. Nişan kızının istediği saça göre postiş ( takma saç ) fiyatları vardır. Eğer nişan kızı saçlarının yeterli uzunlukta olmadığını düşünüyorsa bunun için kuaförle konuşarak nişan gününden önce saçının renginde kuaförüne bir postiş ayarlattırır. Bu postiş ekstraya girmektedir. Nişan günü herhangi bir istenmeyen bir durum ile karşılaşmamak için nişan öncesinden bütün anlaşmaları yapıp her şeyin ayarlanması şarttır.

Bir Yorum Yazın