Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Mekanları
  • 01 Şubat, 2020

Otel Düğünü Yapmak İsteyenler Buraya!

  • 0
  • 3732
  • 0
  • 0

Otel Düğünü Yapmak İsteyenler Buraya!

İnsanların düğün organizasyonu; İnterneti arayarak örgütlerini sorunsuzca oluşturmak istiyorlar; örneğin, bir düğün düzenlerken nelere dikkat etmeniz, bir düğün organizasyonu oluşturmanın, bir düğün salonu düzenlerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini her zaman bilmek gerekir. Ve bu detaylar otelde düğün yapmak için çok önemlidir. Ne yapacağını ve dikkat edeceğini bilmek, başarılı ve pürüzsüz bir düğün sağlayacaktır. Yıllarca başarıyla bir düğünü organize ettikten sonra, neşe ve mutluluk için düğün günü hatırlanacaktır. Peki bir otel düğünü için nelere dikkat etmek gerekir, düğün öncesi neler yapılmalıdır?

Marla Otel (İzmir / Konak)
Marla Otel (İzmir / Konak)
İzmir
Teklif Al Firmayı İncele ►
Elite World Europe (İstanbul / Küçükçekmece)
Elite World Europe (İstanbul / Küçükçekmece)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Heybeli (Bursa / Mudanya)
Heybeli (Bursa / Mudanya)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►

Arama Çalışmalarınız Sağlam Olsun

Düğün organizasyonları düzenleyenler, interneti veya çeşitli şirketleri kullanarak düğün organizasyonları oluşturabilecek şirketleri arayacaktır. Bu çalışma çok önemlidir; Bu aşamada önemli bir bağlantıya sahip şirketler tercih edilmelidir. Gerekirse, yakın çevrenin deneyimine danışılmalıdır.

Adonis Hotel (Antalya / Muratpaşa)
Adonis Hotel (Antalya / Muratpaşa)
Antalya
Teklif Al Firmayı İncele ►
Ramada Hotel & Suites Adana (Adana / Seyhan)
Ramada Hotel & Suites Adana (Adana / Seyhan)
Adana
Teklif Al Firmayı İncele ►
Akar İnternational Hotels (Ankara / Çankaya)
Akar İnternational Hotels (Ankara / Çankaya)
Ankara
Teklif Al Firmayı İncele ►

Yüz Yüze Otel Şefi İle Tanışın

Kuruluşunuzun veya şirketinizin İnternet üzerindeki yerini bulursanız, ziyaret ettiğinizden emin olun. Bazı şirketler veya kuruluşlar yoğunluğundan dolayı bu süreci telefon görüşmeleri ile ele almak istiyor. Ancak, bu istenmeyen ve yanıltıcı olabilir. İnternet üzerinden yapılan ilk toplantıdan sonra kişisel görüşmeler yapılmalıdır. Detaylı olarak otelde düğün fiyatları hizmetlerini de öğrenmeye bakın.

Tüm Ayrıntıları Sözleşmeye Dahil Edin

Düğün düzenlemeleri yapan kişiler, çoğu zaman yüzeysel olarak şirket organizasyonlarıyla konuşabilirler. Organizasyon şirketi ne yapılması gerektiğini sözlü olarak onaylayabilir. Ancak "kelime uçmaya devam ediyor" sözcüğü asla unutulmamalıdır. Sözleşme tüm talepler dikkat etmeniz gereken detaylardandır.

Demo İsteğinde Bulunun

Masanızın, pistin, süslemenin, eğlencenin, yemek varsa menünün ve istediğiniz tüm sunumlarınızın tanıtımını isteyin. Mümkünse, düğünden 1 ay önce gösterilerinizi izleyin. Sorun yaratmamak için demolarınızı fotoğraflayın ve sözleşmeye ekleyin. Düğün organizasyonlarında, şirketler düğün yapmak isteyenler için çeşitli paketler sunmaktadır. Bu paketler bazı şeylerin yanı sıra bazı şeyleri de içerebilir. Bu nedenle, paketin içeriği dikkatlice incelenmelidir; En uygun ve en uygun ambalaj tercih edilmelidir.

Çok Fazla Çaba Sarf Etmeden Destek Alın

Şirket organizasyonu dahilinde düğün otelleri, düğün yapmak isteyenlerin isteklerini en üst düzeyde karşılar. Ancak bir fotoğrafçı, orkestra ve çok daha fazlasını organize edebilirsiniz. Bu işe başlamadan önce kuruluşunuzun ortaklarını çözümler için değerlendirdiğinizden emin olun. Bunların hepsi size ekstra zaman kazandırabilir. Bu nedenle, kuruluşunuzu ele almak için bu tür ortaklarla iletişim kurarak zaman kazanmaya çalışın. Düğün hizmetlerine vale hizmeti de dahil mi diye de sorabilirsiniz. Elbette otelde düğün yapmanın da birçok ayrıntısı vardır.

Bir Otel Düğün Paketinde Neler Vardır?

Düğün günü, gelin ve damat için adayların hayatındaki en özel günlerden biridir. Gelin ve damat bu özel gün için otellerden en iyi şekilde yararlanmak istiyor. Buna göre bir düğün düzenlemek için mümkün olan her şeyi yaparlar. Günümüzde evlenecek çiftler üç farklı şekilde evlenebilir. Öncelikle, şirketin hiçbir kuruluşuyla çalışmaz, ancak her şeyi kendileri düzenlerler. İkincisi, her şey organizasyon şirketi tarafından çalışarak organizasyon şirketi tarafından organize edilir. Üçüncüsü otel düğünleri yapmaktır. Birinci ve ikinci seçenekler her zaman beklentileri karşılamayabilir. Son zamanlarda, birçok kişi düğün otellerini tercih ediyor. Bu seçimin ana nedeni, otel tarafından sunulan onlarca avantajdır. Bu faydalar, ek düğün maliyetleri ve masrafların ortaya çıkmamasını ve gereksiz işgücü bulunmamasını sağlar. Bunu bilerek gelin ve damadın adayları, zevklerine uygun düğün otelleri arıyor, düğün ücreti, İstanbul Avrupa Yakası düğün otelleri, otel düğün fiyatları ve otel düğün paketlerinde indirimler yapıyor. Tabii bu arayışta durumlar var. Bu nedenle, otelin düğün paketlerinde nelerin yer alması gerektiği ve bir otelin düğün paketini seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği ile ilgili soruların yanıtları bilinmelidir.

Eskişehir Atışkan Otel (Eskişehir / Alpu)
Eskişehir Atışkan Otel (Eskişehir / Alpu)
Eskişehir
Teklif Al Firmayı İncele ►
Assos Dove Hotel (Çanakkale / Ayvacık)
Assos Dove Hotel (Çanakkale / Ayvacık)
Çanakkale
Teklif Al Firmayı İncele ►
Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa (Balıkesir / Edremit)
Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa (Balıkesir / Edremit)
Balıkesir
Teklif Al Firmayı İncele ►

Otel Düğünü Menüsünde Dikkate Alınacak Detaylar

Bir düğün yemeğiniz olduğunda, titiz olmanız gerekir. Düğün yemekleri uzun zamandır dağıldığından, misafirlerin sıkılmaması ve iyi vakit geçirmesi için düğün salonlarına bağlı olarak düğünün tüm detaylarını göz önünde bulundurmak gerekir. Bu detaylar neler? İşte bir düğün yemeğinde düşünmeniz gerekenler nelerdir? Akşam yemeği ile bir düğün yapmadan önce, akşam yemeği ile düğün menüsü ayrıntılı olarak incelenmelidir. Menüde yemek seçerken konukların yaş ortalaması ve sosyo-kültürel durumu dikkate alınmalıdır. Dileyenler için havuz başı ya da teknede düğün seçeneği de düşünülmelidir. Akşam yemeği eşliğinde düğün menüsünde göz önünde bulundurulması gereken bir diğer detay ise yemeğin büfe mi yoksa sofra mı olacağının belirlenmesi. Yemekler, ne kadar hizmet edileceği kişi sayısına göre önceden ayarlanmalıdır. Bir düğün organizasyonunun detayları ile ilgili bilmeniz gereken şeylerden biri, menünün ağır yiyeceklerden yapılmamasıdır. Ayrıca, düğün menüsünün ağırlığını oluşturabilen ağır ve yağlı yiyeceklerden kaçınmalısınız. Bu menü türü otelde düğün maliyeti içindedir. Düğün menüsünün beslenmesi düğün konsepti ile tutarlı olmalıdır. Örneğin, akşam yemeği eşliğinde bir düğün şık ve nostaljik bir odada yapılmalıysa, menü şık ve hoş bir yemek seçkisi içermelidir. Yemeklerde kullanılan malzemelerin taze sebze ve meyvelerden oluşması bir düğün yemeği partisinde düşünülmelidir. Rezervasyon, düğünlerde akşam yemeği için mükemmel bir şekilde hazırlanmalıdır. Çünkü öğle yemeğinden sonra insanlar sohbet edecekler, bu yüzden masalarının pozisyonları uygun şekilde organize edilmelidir. Yemek masası dekorasyonu konukları yemeklerle birlikte rahatsız etmemelidir. Bu nedenle, basit süslemeler tercih edilmeli ve konukların rahatı vurgulanmalıdır. Düğün yemeği hazırlarken, diğer çalışma saatlerini de dikkate almanız gerekir. Konuklar yemek beklememeli, servis saatleri önceden ayarlanmalı ve servis sınırlandırılmamalıdır. Mutfakta çalışan personelden mutfakta çalışan personele kadar tüm personelin kendi alanlarında uzman olmalarını sağlayın. Ancak o zaman düğünün sana hayal edebileceğinden fazlasını verebilir. Düğünlerle akşam yemeği hazırlanırken düğün yemekleri fiyatlarının detaylı bir incelemesi yapılmalı, bütçeye en uygun ve en kaliteli hizmeti verebilecek bir yer tercih edilmelidir. Aksi takdirde, beklenmedik ödemeler düğünden sonra gerçekleşebilir. Düğünlerle akşam yemeği hazırlanırken düğün yemekleri fiyatlarının detaylı bir incelemesi yapılmalı, bütçeye en uygun ve en kaliteli hizmeti verebilecek bir yer tercih edilmelidir. Aksi takdirde, beklenmedik ödemeler düğünden sonra gerçekleşebilir.

Dergah Otel (Konya / Karatay)
Dergah Otel (Konya / Karatay)
Konya
Teklif Al Firmayı İncele ►
Emex Otel Kocaeli (Kocaeli / İzmit)
Emex Otel Kocaeli (Kocaeli / İzmit)
Kocaeli
Teklif Al Firmayı İncele ►
Radisson Blu Kayseri (Kayseri / Melikgazi)
Radisson Blu Kayseri (Kayseri / Melikgazi)
Kayseri
Teklif Al Firmayı İncele ►

Düğün Hazırlığı İçin Önemli Detaylar

Gelecekteki eşinizle geçirdiğiniz bu dönem telaşlı bir süreçtir, ancak rüya gibi görünebilir. Bu nedenle, olası gerilime karşı önlem almak ve bu süreci daha keyifli ve eğlenceli hale getirmek faydalıdır. Bir düğün organize etmeden önce, bunu bilmeniz gerekir. “Bu erkeği / kadını seviyorum. Önemli olan onunla evlenmemem. Eğer bu etkinlikte sıkışıp kalmadan bu sürenin tadını çıkarabileceğinizi söyleyebilirseniz. Çünkü genellikle güzel ve akılda kalıcı olan düğünler mükemmel değildir ve çok pürüzsüz değildir, fakat düğünler çok az zarar görmüştür. Daha sonraki yıllarda hatırlayacağınız gibi, güleceğiniz güzel anılarınız olmasını istiyorsanız, organizasyonu mükemmel kılmak için kendinize koymayın.

Özel Misafir Detayları

Aileden birisini kiralayabilir veya başka bir şehirden gelen misafirlerin bakımı için yardım isteyebilirsiniz. Bu anlamda, konaklama ve geri ödemelerin önceden yapılması yararlıdır. Düğüne özel bir araçla gelen konuklar için otopark organizasyonunu tesis müdürleriyle görüşmeyi unutmayın.

Balayı Zamanı!

Balayını hiç hayal ettiniz mi? Balayından gelen tüm beklentiler farklı olabilir. Çiftler halinde adrenalini sevenler, dalış severler, kaya tırmanışı ve fotoğrafçılar için doğal ve tarihi güzellikleri olan şehirler gibi sporlarla ilgilenebilirler. Sonbahar ve kış düğünleri için dağ ve göl otellerine romantik alternatifler de vardır. Balayı planlarınız için hayalini kurduğunuz şehir ve otellerde yer bulmak için rezervasyon yaptırmayı unutmayın. Özellikle yurtdışında planlarınız varsa pasaport ve vize işlemleriniz için zaman harcamayı unutmayın. Bu detaylara da en az otel düğünü fiyatları araştırması yapar gibi önem vermelisiniz. Şimdi aile olma yolunda düğün sahipleri olarak son adımı atıyorsunuz. Mutluluğunuz, elbette, önceliğinizdir. Her zaman yan yana durun, birbiri ardına değil, birbirinize sabırla yaklaşın ve düğüne hazırlık için her anın tadını çıkarın.

Daphnis Hotel (Muğla / Bodrum)
Daphnis Hotel (Muğla / Bodrum)
Muğla
Teklif Al Firmayı İncele ►
A La Lucca Boutique Hotel (İzmir / Çeşme)
A La Lucca Boutique Hotel (İzmir / Çeşme)
İzmir
Teklif Al Firmayı İncele ►
Best Western Khan Hotel (Antalya / Muratpaşa)
Best Western Khan Hotel (Antalya / Muratpaşa)
Antalya
Teklif Al Firmayı İncele ►

Bir Yorum Yazın