• Güzellik
  • 20 Ocak, 2022

Sağlıklı Saçlar İçin Keratin Botox

  • 0
  • 5933
  • 0
  • 0

Saç ve makyaj kadınların en önemli güzellik unsurudur. Bu yüzden kadınlar, sağlıklı, canlı, parlak ve güçlü saçlara sahip olmak isterler. Bu nedenle saç bakımlarına çok zaman, emek ve para harcarlar. Hatta farkında olmadan daha sağlıklı saçlara sahip olmak isterken pek çok yönden saçlarına zarar verebilirler. Günümüzün en popüler bakımlarından olan saç keratin bakımı, saçları kökten uca besleyerek iyileştirmektedir.

Keratin Botox Nedir?

Kadınların saçlarına yaptığı ve yaptırdığı pek çok saç şekillendirme ve bakım işlemi saçlara zarar verebilmektedir. Bir de pek çok kişinin muzdarip olduğu saç dökülmesi sorunu da var. Bir insanın günde ortalama 100-150 tel saçın dökülmesi normaldir. Saç dökülmesi genetik, psikolojik, vitamin eksikliği, yanlış beslenme veya yanlış bakım uygulanması sonucu görülebilir. Peki saç dökülmesi kaç yaşından sonra durur? Saç dökülmesi genellikle 20-65 arasında görülür. Özellikle koronadan sonra saç dökülmesi sorunu insanları bir hayli tedirgin etti.

Kuru, yıpranmış ve cansız saçlarınız için pek çok maske ve serum tedavisi vardır. Günümüz de en yaygın olarak kullanılan bakım çeşidi keratin botoxdur. Saçlarınızın bu hale gelmesinin sebebi, saçınızın yapısında ki vitaminlerin ve proteinlerin azalmasıdır. Genellikle uzmanlar yıpranan saçların sebebinin keratin eksiliğinden kaynaklı olduğunu dile getirmektedir. Saç botoxunun ana maddesi keratindir ve saçlarınıza keratin yüklenir. Böylelikle saçınız kaybettiği keratini geri kazanmış olur.

Keratin botox yapılırken saçlarınız ilk önce özel bir şampuanla yıkanır ve kurutulur. Kuruyan saçlara keratin sürülür. Neredeyse yarım saat saçta bekletilir ve keratinin saça sabitlenmesi için saça fön çekilir. Bu işlem yaklaşık 1 saat kadar sürer. Keratin bakımının kalıcılığı için yapılan bakımdan sonra saçlarınıza uygulayacağınız her şey çok önemlidir. İşlemin ardından birkaç gün saçınızı yıkamamalı ve saça terleme yapacak aktiviteler de bulunmamalısınız. Birkaç gün sonra saçlarınız sülfatsız bir şampuanla yıkamalısınız. Böylece işlemden 3-4 ay sonrasına kadar saçlarınıza fön veya düzleştirici sürmenize bile gerek kalmayacak.

Keratin Botox Evde Yapılabilir Mi?

Genellikle güzellik merkezlerin de profesyonel bir kişinin yapması daha uygun görülüyor ancak internetten alabileceğiniz keratin bakım setleriyle de evde kendiniz keratin bakımı yapabilirsiniz. Hatta aktarlardan alacağınız doğal pek çok ürünle ister kuaför de veya güzellik merkezinde yaptırmış olun ister evde kendiniz yapın, keratin bakım sonrası aldığınız doğal ürünleri karıştırarak maske uygulaması yapabilirsiniz.

Keratin Botox’un Faydaları Nelerdir?

Saçlarınıza gerekli proteini verir ve saçlarınız daha sağlıklı ve canlı görünür.

Saçlar daha kolay şekillenir ve düz görünür.

Saçlara nem kazandırır, hacimli ve parlak bir görünüm verir.

Saç derisine zarar vermez ve saç dökülmesi yapmaz

Kimyasal maddeler kullanılmaz.

Saçlarınız daha kolay taranır ve yumuşacık olur.

Keratin Botoxun Ne Kadar Sürede Bir Yapılması Gerekiyor?

Bakım için kullanacağımız markaya ve ne için kullandığımıza göre bu süre değişiklik gösterebiliyor. Her marka için aynı sıklıkla uygulama yapılmaz çünkü bazı markalar keratin bakım düzleştirme adı altında bakım yapmayan sadece düzleştirme amacıyla kullanılan ürünlerdir. Buna dikkat etmelisiniz çünkü bu ürünler saçlarınızı düzleştirmekten başka hiçbir şey yapmıyorlar. Her şey de olduğu gibi saç keratin bakımın da azı karar çoğu zarar diyebiliriz. Saçınızın ihtiyacına göre, keratin bakım uygulamanızı yapabilirsiniz. Ancak bunun için bir uzmana danışmanızın saçlarınızın sağlığı için daha iyi olabilir.

Keratin Botox Fiyatları

Keratin Botox fiyatları, yüzlerce marka olduğu için çok değişiklik gösterebilmektedir. Üstüne üstelik keratin botox hem güzellik merkezleri ve kuaförler de uygulanabildiği gibi evde de uygulanabilen bir bakım çeşididir. Bu nedenle sabit bir fiyat söylemek mümkün değildir. Keratin botox için iyice araştırıp güvenilir bir marka/ ürün bularak evde uygulamak daha az maliyetli olabilir. Çünkü kuaför de veya güzellik merkezlerinde sadece kullanılan ürüne değil, yapılan işleme de ücret alınıyor bu da daha maliyetli oluyor. Ancak kuaförde veya güzellik merkezlerin de yaptırmanın avantajı hem kendiniz uğraşmamış oluyorsunuz hem de saçlarınızı güvenilir ellere teslim etmiş oluyorsunuz. Şunu da unutmamak gerekli ki kuaför ve güzellik merkezleri bulunduğunuz şehir, il, ilçeye göre değişiklik göstermektedir. Keratin botox uygulamasını saçlarınıza periyodik uyguladığınız taktirde daha parlak ve göz alıcı saçlara kavuşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın