• Güzellik
  • 17 Haziran, 2019

Yüz Şeklinize En Uygun Makyaj Önerileri

  • 0
  • 31730
  • 0
  • 0

Yüz şeklinize göre yapılan makyajlar, sizi daha enerjik, genç ve canlı bir görünüme kavuşturur. Bu nedenle özel gecelerde makyajınızı yapacak kişiyi özenle seçmeniz gerekir. Eğer makyajınızı kendiniz yapmayı planlıyorsanız öncelikle yüz şeklinizi iyi tanımalısınız.

Makyaj

Öyleyse yüz şeklinizi keşfetmenize yardımcı olacak ipuçları ile başlayalım.

Kalp yüz şekli:Kalp yüz şeklinde yüzün en geniş bölümleri alın ve elmacık kemikleridir. Çeneye doğru yüz sivrileşmeye başlar.
Makyaj

Yuvarlak yüz şekli: Yuvarlak yüz şeklinde yüzünüzün alın, elmacık kemikleri ve çene kısmı birbirine eşittir.
Makyaj

Oval yüz şekli:Oval yüz şeklinde yüzünüzün uzunluğu eninden daha fazladır. Aynı zamanda alın bölümünüz de çene bölümünden daha uzundur. Elmacık kemiklerinizin sırası yüzünüzün en geniş kısmıdır.
Makyaj

Kare yüz şekli:Kare yüz şeklinde alın, elmacık kemikleri ve çene birbiriyle doğru orantılıdır. Yüz hatları belirgin ve köşelidir
Makyaj

Uzun yüz şekli: Yüz oldukça uzun çene ise hafif yuvarlaktır.
Makyaj

Elmas Yüz Şekli:Alın dar, çene ise küçük ve sivridir. Elmacık kemikleri yüzün en dikkat çeken bölümüdür.
Makyaj

Yüz şeklimizi keşfettiğimize göre nasıl makyaj yapacağımız konusuna değinebiliriz.

Kalp yüz şekli ile başlayalım. Bu yüz şekline sahipseniz yüz hatlarınızı ortaya çıkaracak şekilde kontür ve aydınlatıcı uygulamalısınız. Alın kısmı yüzün en geniş bölgesi olması açısından alnın her iki tarafına uygulanacak koyu renkteki kontür bu bölgeyi olduğundan daha dar ve yüzün diğer kısımları ile orantılı gösterecektir. Aydınlatıcıyı ise göz altına ve çene çizgisine uygulamalısınız. Son olarak da allığı, elmacık kemiklerinden biraz daha aşağı ve dairesel hareketlerle uygulamalısınız.

Yuvarlak yüz şekline sahipseniz kontürü alın, çene, şakak ve elmacık kemiklerinin altına uygulamalısınız. Aydınlatıcıyı ise alın ve çenenin ortasına uyguladığınızda yüzünüzün daha uzun ve zarif göründüğünü fark edeceksiniz. Allığı yine elmacık kemiklerinizin altına dairesel hareketlerle uygulamalısınız.

Yüz şekliniz oval ise alın genişliğinizi saç diplerinize yakın bölgeye kontür uygulayarak gizleyebilirsiniz. Allığı yanakların tam üzerine aydınlatıcıyı ise elmacık kemiklerinin hemen üzerine uygulamalısınız.

Kare yüz şekline sahip olanlar alnın iki yanına ve çene köşelerine yapacakları kontür uygulaması ile geniş olan kısınları daraltabilirler. Aydınlatıcıyı uygulayacağınız bölgeler ise elmacık kemikleri, alın ve çenenin orta kısmıdır. Elmacık kemiklerinin hemen altına da allık uygulamasını yapmalısınız.

Uzun yüz şeklinde kontür alın diplerine ve şakaklara uygulanmalıdır. Çene çizgine uygulayacağın kontür yüzünü aynı zaman da daha yuvarlak görünmesini sağlayacaktır. Aydınlatıcıyı alnın orta kısmına, allığı ise yanakların tam üzerine uygulamalısın.

Elmas yüz şekline gelecek olursak; yüzünüzün keskin hatlarını yumuşatmak ve çenenizi daha geniş göstermek için elmacık kemiklerinizin altındaki alana hafifçe kontür uygulayıp yanaklarınızın ortasına doğru dağıtmalısınız.

Davet, düğün ve etkinliklerde iddialı görünmek ve trendlerden haberdar olmak istiyorsanız bizi takip etmeye devam edin :)

Bir Yorum Yazın