• Güzellik
  • 20 Temmuz, 2022

Vazelin Kirpik Uzatır mı?

  • 0
  • 19639
  • 0
  • 0

Vazelin Kirpik Uzatır mı?

Göz güzelliğini ön plana çıkaran ve yüz güzelliğini de vurgulamada önemli bir yere sahip kirpikler, geçmişten bugüne her devirde pek çok sanat eserine, şarkıya, türküye ilham kaynağı olmuştur. Bakışları etkili ve anlamlı kılan gözler kadar kirpiklerin de güzelliğidir. Kirpiği güzel kılan ise uzunluğu, sıklığı, gürlüğüdür. Bu yüzden gözün güzelliğini ortaya çıkaran, bakışları etkili, çekici kılan uzun, gür kirpiklere sahip olmak pek çok insanın hayalidir. Uzun ve gür kirpiklere sahip olmak için pek çok yöntem denenmiş, denenmeye de devam etmektedir.

Gür ve en uzun kirpik için dışarıdan müdahaleler, makyaj hileleri, ipek kirpik gibi yöntemler yanında kirpikleri besleyecek ve gürleştirip uzatacak olan aralarında doğal ürünlerin de olduğu ürünlerin kullanımı da ön plana çıkmaktadır. Kirpik ve kaş için kullanılan yağlar, serumlar bunların başta gelenleridir. Özellikle seyrek, cansız kirpiklerin sağlıksız görünümünü ortadan kaldırmak, kirpiklere gür, uzun, sağlıklı bir görünüm vermek için bu tür ürünler oldukça ilgi görmektedir. Vazelin de kirpik bakımı ve nemlendirilmesi için tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Sağlık ve kozmetik alanında da sıklıkla kullanılan vazelinin yararları saymakla bitmez. Her evde bulunması gereken ve her derde deva konumundaki ürünlerden biri olan vazelin, kirpik uzatmak, kirpik gürleştirmek için de tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Yumuşak yapısı, nemlendiren özelliğiyle özellikle kirpik diplerinin kuruması nedeniyle kirpiklerin dökülmesi sorunu yaşandığında kirpiklerin beslenmesini, nemlenmesini sağlayan vazelin alternatif çözümlerden biri olmaktadır. Vazelin, kirpiklerin uzamasını ve gürleşmesini sağlarken dökülmesini de önler. Normal sürecinde 3- 3,5 aylık dönemlerde dökülen kirpikler yenilenirler ve bir süre sonra da uzarlar. Kirpiklere vazelin sürmek, kirpiklerin nemlenmesini, dolgunlaşmasını, uzamasını çabuklaştırır ve sağlıklı bir görünüme kavuşmalarına yardımcı olur. Haftada 2-3 kez yapılacak vazelin bakımı ile kirpikler uzun, sağlıklı görüneceği gibi, dökülen kirpiklerin yerine yenileri de çıkacaktır. Peki her derde deva ürünlerden biri olan vazelin uzun, gür, sağlıklı kirpikler elde etmek için nasıl kullanılmalı, nasıl sürülmeli? Bilinçsiz kullanım kirpiklere zarar verir mi? gibi soruların peşinden gidelim ve vazelin kirpikler için nasıl bir yarar sağlıyor, nasıl kullanılması gerekiyor birlikte bakalım.

Vazelin Kirpiklere Nasıl Sürülür?

Kirpikleri gürleştirmek, nemlendirmek ve uzatmak için kullanacağımız vazelinin kirpiklere nasıl sürüleceğine bakmadan önce kaliteli bir vazelin seçilmesi gerektiğini hatırlatmakta yarar var. Vazelinin kalitesi hem istenen sonucu elde etmeyi kolaylaştıracak hem de kirpiklerin zarar görmesini önleyecektir. Bu bilgiden sonra vazelininin nasıl sürülmesi gerektiği konusuna bakalım. Kirpikleri uzatmak, gürleştirmek ve nemlendirmek için doğal çözümlerden biri olan vazelini, göze kaçmasını önlemek, beklenen yararı sağlamak için kirpiklere sürerken dikkatli olmak gerekiyor. Vazelini göz kapağının kirpik diplerine sürmek için kulak çubuğu ya da hijyen açısından sorun yaşamamak için iyice temizlenen rimel fırçası kullanılabilir. Önce kulak çubuğuna alınan vazelin, ardından dikkatli bir şekilde kirpiklerin dibine iyice yedirilerek sürülmelidir. Rimel fırçası kullanılacaksa, rimel sürer gibi fırçayla kirpik diplerine sürülecek. Vazelinin daha etkili olması için tercihen gece yatmadan önce sürülmesi yararlı olacaktır. Vazelini sürerken göze kaçırmamak için son derece dikkatli olmak gerekiyor. Kaçırılması halinde de hemen bol suyla yıkamayı unutmayalım. Yine yatmadan ve vazelini uygulamadan önce makyaj kalıntılarını temizlemeyi ihmal etmemek gerekir.

Kirpik ya da göz makyajı için özellikle özel günler için farklı uygulamalar tercih edildiğinde herhangi bir sorun yaşamamak için güzellik merkezleri iyi bir seçim olacaktır.

Kirpiklere Vazelin Sürmek Zararlı mıdır?

Vazelin dikkatli sürüldüğünde ve göze kaçırılmadığında herhangi bir zararı yoktur. Bu yüzden vazelini sürerken göze, kirpiklere zarar vermemesi, alerji yapmaması için dikkat etmek gerekiyor. Vazelin kirpik için zararlı değildir, tam tersine kirpik diplerini beslediği için gürleştirir ve uzatır. Sadece kirpikleri güzelleştirmekle kalmaz, kirpik çevresindeki cilde de pürüzsüz, parlak, yumuşak bir hale getirir. Cildi de nemlendiren vazelin kirpikler için de aynı etkiyi göstermektedir. Nemlendirmesi yanında gürleşmesi, uzaması için de faydalı bir üründür.

Elbette hiçbir ürün tek başına mucizeler yaratmaz. Beslenmeden bakıma kadar her ayrıntı güzellik ve sağlık için önemlidir. O yüzden cilt, beden yanında kirpiklerin sağlıksız görünmesine de neden olan vitamin eksikliğini gidermek için beslenmeye dikkat etmek, kirpikler, cilt için yararlı olacak besinleri tüketmeye özen göstermek gerekir.

Bir Yorum Yazın