Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 13 Mayıs, 2020

Koronavirüs Sonrası Düğünler Nasıl Olacak?

  • 0
  • 14494
  • 0
  • 0

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını diğer tüm sektörleri etkilediği gibi düğün sektörünü de etkilemiş durumda. Salgın nedeniyle nişan, düğün ve etkinlikler iptal edildi ya da ertelenmek zorunda kaldı. Siz de düğününüzü ertelemek zorunda kaldıysanız ne yapmanız konusunda size yardımcı olacak makalemizi inceleyebilirsiniz.

Düğünlerini ileri bir tarihe erteleyen ya da düğünlerini yaz aylarında yapmayı planlayan çiftlerin en çok merak ettiği konulardan biri korona virüs sonrası düğünlerin nasıl olacağı konusu. Düğünler normalleşme sürecinden yararlanabilecek mi? Düğün firmaları korona virüs sonrasında hangi uygulamalar ile tedbir alacak, düğünler nasıl gerçekleşecek sizler için anlattık.

Düğün Saloncuları ve Organizasyoncular İşveren Sendikası normalleşme sürecine girecek düğün sektörü ile ilgili bir takım uyulması gereken kural ve tedbirleri açıkladı. Buna göre:

coornadüğün

Masa düzeni nasıl olacak?

Kalabalık olarak gerçekleşen düğün ve etkinliklerin halk sağlığını korumak amacıyla masa düzeni hakkında bazı tedbirler alınacak. Düğünler organize edilen 8-10 kişilik masalar bu süreçte aralarında birer sandalye boşluk olacak şekilde 4 kişilik olarak düzenlenecek. Sosyal mesafe kuralına uyarak düzenlenecek masalar misafirlerinizin sağlığını korumak için alınmış önlemler arasında.

Korona'da Düğün

Takı takma töreni nasıl olacak?

Düğünlerde uzunca kuyruklara yol açan takı törenleri de sosyal mesafe kuralına uymak amacıyla değişime gitti. Takı töreninde takı takmak isteyen misafirler için gelin ve damadın yanına takı kutuları ya da sandıkları konulacak. Davetliler takılarını zarfın içerisine koyarak sandıkların içine bırakacak. Takı sırasında gelin ve damat ile herhangi bir tokalaşma olmayacak. Burada da amaç düğünün her anında olabildiğince sosyal mesafeyi koruyarak sağlığımızı tehdit edecek unsurlardan uzak durmak.

Davetliler mekana nasıl alınacak?

Yapılan düzenlemelere göre davetliler salona ya da düğün yapılacak mekana ateşi ölçülerek alınacak. Salona misafirlerin maskesiz girmesine izin verilmeyecek. Maskesi olmayanlar için ise düğün sahipleri tarafından maske dağıtımı yapılacak. Hem bu düzenlemeye uymak hem de misafirleriniz için farklı maske tasarımları yaptırarak güne renk katabilirsiniz. Girişlerde dezenfekte ya da kolonya gibi ikramlarda bulunulacak.

coronadüğün8

Düğün salonu hijyeni nasıl olacak?

Her düğün öncesi ve sonrası salonlar dezenfekte edilecek. Düğün salonu ya da mekanlarında hijyen eğitimi sertifikası bulunan garson ve çalışanlar bulundurulacak. Salon çalışanlarının hijyen kurallarına uyması için gereken tüm önlemler alınacak. Sertifikası bulunmayan mekanlarda düğün gerçekleşmesine izin verilmeyecek.

Corona

Düğün eğlencesi nasıl olacak?

Düğünlerin olmazsa olması elbette dans pisti oyunları ve eğlenceleri. Bu da sosyal mesafe kuralına uyarak gerçekleşecek. Yakın temasta bulunarak oynayan oyunlar, edilen danslar, halaylar ne yazık ki bu süreçte farklı bir şekilde gerçekleşecek. Sosyal mesafeyi korumak amacıyla horonlar ya da halaylar işletmeler tarafından hazırlanan 1,5 metrelik çubuklar eşliğinde yapılacak. Dans etmek isteyen konuklar bu çubukların ucundan tutarak oyunlarını gerçekleştirecek.

coronadüğün6

Düğün salonu ya da mekanların kapasitesi nasıl olacak?

Düğün mekanları ya da salonları ne kadar kapasitesi geniş olsa da korona virüs tedbirleri kapsamında yarıya indirilecek. 600 kişilik salon ya da mekanlar konuk sayısını en fazla 250 kişi olarak düzenleyecek. Düğün, nişan ya da diğer etkinlikler için salgın öncesinde planlanan davetli sayısı bu süreçte değiştirilerek sayı en fazla 250 kişi olacak şekilde yeniden planlanacak.

Endavet.com olarak her zaman yanınızda ve destekçiniz olduğumuzu unutmayın! Bu zorlu sürecin üstesinden gelebilmeniz ve merak ettiğiniz tüm soruların cevabını bulabilmeniz adına araştırmalarımıza ve sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Düğününüzü nasıl yürüteceğinize dair koronavirüs tavsiyeleri ile dolu kılavuzumuzu mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.

coronadüğün7

Bir Yorum Yazın