• Yeme İçme Mekanları
  • 20 Haziran, 2022

Ye Kalk Restoran Türleri Neler ?

  • 0
  • 2638
  • 0
  • 0

Son dönemde hızla yayılan ve adı sıkça duyulan ye kalk restoranları, hem vakit kaybetmek istemeyen hem de en lezzetli seçeneklerle açlığına gidermeyi arzulayanların gözde noktası olmayı sürdürüyor. Peki, ye kalk restoran türleri neler? Ne gibi hizmetler sunuyorlar?

Yoğun iş temposu arasında hızlıca açlığını giderip günlük rutin işlerine devam etmeyi arzulayanların uğrak yeri olan ye kalk restoranlar, hem hızlı servis hem de birbirinden lezzetli menüleriyle müşterilerinden tam not alıyor. Peki, ye kalk restoran türleri hangi işletmeleri içeriyor?

Ye kalk restoran türleri arasında kokoreç, döner, tantuni, çiğ köfte, börek, burger ve pizza gibi popüler çeşitleri vatandaşlara sunan işletmeler yer alıyor. Pahalı restoranlara kıyasla kısmen daha uygun ve ucuz maliyetlerle açlığını giderme imkânı yakalayan vatandaşlar, hızlı servis özelliğiyle de dikkat çeken bu işletmeleri tercih ederek zamandan da kazanıyor.Genellikle öğle yemeği menüsü ile ziyaretçilerini ağırlayan ye kalk işletmeler, saat 12.00 ve 16.00 arasında daha çok talep görüyor. Kolay ve çabuk hazırlanabilen lezzetli yiyecek seçenekleriyle müşterilerini ağırlayan ye kalk restoranlar, kısmen daha uygun fiyatlarıyla da rağbet görmeye devam ediyor. Özellikle mesai arasında açlığını yatıştırmak isteyen çalışanların vazgeçilmez adresi olan bu işletmeler, çeşit çeşit lezzet türleriyle de müşterilerine fırsat bolluğu sunuyor.

‘Hızlı yemek’ deyince akla ilk gelen işletmelerden olan ye kalk restoranlar, menüleri ve fiyatlarıyla da merak uyandırıyor. Peki, ye kalk restoranlarda ne yenir? Doyurucu ve hızlı bir öğle yemeği menüsü kaç liraya mal olur? İşte ye kalk işletmelerin en gözde menüleri ve fiyat aralıkları…

Ye Kalk Yeme İçme Mekanlarında Hangi Tür Yiyecekler Bulunur?

Ye kalk restoranları, geniş bir işletme yelpazesini içinde barındırıyor. Lahmacundan böreğe, hamburgerden tantuniye kadar pek çok lezzeti müşterilerle buluşturan restoranlar, ye kalk işletmeler arasında bulunuyor. Kolay hazırlanabilen ve hızlı servis özelliği ile müşterilerine vakit kazandıran bu işletmeler, genellikle öğle arasında tercih ediliyor. Mesai arasında hızlı bir şekilde açlığını yatıştırmak isteyen çalışanların gözde adresi olan bu mekânlarda en çok tüketilen yiyecekler arasında, döner, tantuni ve lahmacun ön plana çıkıyor. Hamburger, börek, çiğ köfte ve dürüm de yine en çok talep gören lezzetler arasında yer alıyor. Öğle yemeğinin vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan bu yiyecekler, pratik ve kolay bir şekilde hazırlanması sebebiyle de yoğun ilgi görüyor. Ye kalk restoranlarda en çok tercih edilen içeceklerin başında ise ayran ve kola geliyor. Gazlı içeceklerin ağırlıkta olduğu menüde, dönem dönem şalgama da rastlanılıyor. Çiğ köfte işletmelerinde şalgam daha sık görülüyor. Tantuni ve lahmacun gibi lezzetleri tercih eden müşterilerin çoğunluğu ise ayran veya kola siparişi vermeyi de ihmal etmiyor. Hamburger ile açlığını yatıştırmak isteyenlerin gözde içeceği olarak ise kola ön plana çıkıyor.

Hamburger

Ye Kalk Yeme İçme Mekânları Fiyatları

Ye kalk restoranlarında menü fiyatları işletmeden işletmeye değişiklik gösterebiliyor. Ancak genel olarak bakıldığında 2 lahmacun ve 1 ayrandan oluşan menülerin fiyatı 35-40 lira arasında değişiklik gösteriyor. Bunun yanı sıra tantuni ve tavuk döner seçenekleri de 30 lira ile 45 lira arasında değişiyor. Özellikle gençlerin vazgeçilmez lezzetlerinden olan hamburger menüleri de geniş fiyat yelpazesiyle dikkat çekiyor. 2 kişilik burger menüleri 60-65 lira aralığında başlarken, bu fiyatlar 150 liraya kadar çıkabiliyor. Öğle aralarında en çok tüketilen bir diğer besin ise çiğ köfte olarak ön plana çıkıyor. Lavaş dürüm şeklinde satılan çiğ köftelerin tanesi genellikle 15-25 lira arasında değişiyor. Ayran, şalgam ve kola gibi içeceklerin de sıklıkla eklendiği çiğ köfte menüleri, içecekler de dâhil olmak üzere toplamda 20 lira ile 35 lira aralığına kadar yükselebiliyor. Mesai arası arasında tüketilen gözde yiyecekler arasında yer alan börek ve unlu mamul fiyatları da çeşitten çeşide farklılık gösteriyor. Böreğin porsiyon fiyatı 10-20 lira arasında değişiklik gösterirken, poğaça türlerinin fiyatı ise 4 lira ile 9 lira arasında değişiyor. Bir diğer popüler lezzet olan pide fiyatları ise iç malzemesine göre belirleniyor. Kuşbaşılı yumurtalı pidenin adet fiyatı 30-40 lira arasında değişiyor. Kıymalı pide genellikle 25-30 lira aralığında müşterilere sunuluyor. Kaşarlı pidenin fiyatı da yine 30-35 lira olarak dikkat çekiyor.

Bir Yorum Yazın