• Fit Tarifler
  • 06 Eylül, 2022

2 Malzemeli Fit Crunch Tarifi

  • 0
  • 688
  • 0
  • 0

Sağlıklı bir yaşam, sağlıklı ve fit bir beden hepimizin isteği. Bu ise emek vermeyi, sabırlı olmayı, bu konuda bilgilenmeyi, bilinçlenmeyi gerektiriyor. Spor yapmak yanında yediklerimiz, içtiklerimiz de son derece önemli sağlıklı bir yaşam ve fit kalmayı sürekli kılmak için. Emek ve sabır gerekiyor diyoruz çünkü kilo verme sürecinde, beslenmede zorlandığımız konular oluyor. Bizi en çok zorlayanlardan biri de sevdiğimiz ama yüksek kalorili tatlardan, tatlılardan vazgeçmek ya da çok az tüketmek zorunda kalmamız. Ama son yıllarda bu ürünlere alternatif olarak üretilen bazı gıdalar işimizi kolaylaştırıyor. Özellikle hem düşük kalorili hem doyurucu hem de damak zevkimize uygun bu ürünlerle ilgili araştırma yapıldığında pek çok seçenek çıkıyor karşımıza. Tattan ve lezzetten taviz vermeden ama kilo almak tehlikesi de olmadan tüketilecek aynı zamanda sağlıklı besinler son yıllarda revaçta olmaya başladı. Diyetisyen listelerinde de sıkça rastlanan protein barlar pek çoğumuzun favorisi. İçinde kullanılan malzeme yelpazesinin genişliği, seçenek fazlalığı, yağ alımını azaltması, kas kütlesini arttırması en büyük avantajları. Doyurucu olması da başka bir avantajı. Hem düşük kalorili hem doyurucu olması nedeniyle kilo vermede, diyet sürecinde oldukça tercih edilen ürünler arasında.

Malzeme olarak kuruyemiş, yulaf, bulgur ve meyve türü ürünler içeren, sağlıklı, dengeli beslenmede de önemsenen protein barlar büyükler kadar çocukların da severek tükettiği sağlıklı ürünler arasında yer alıyor. Kilo verme dışında çocuklarımız için de içinde koruyucu, katkı maddesi olmadan hazırlanacak bu protein bar tarifi kullanılarak hazırlanacak ürünler son derece yararlı. Fit crunch da bunlardan biri.

Fit Crucnh Gevrek Diyet

Hazır gıda olarak satılanlar da büyüklerin de çocukların da sevdikleri lezzetler arasında yer alıyor ve özellikle çay ya da kahve yanında iyi bir atıştırmalık olarak tercih ediliyor. Ancak katkı maddesi, yağ içermesi nedeniyle diyet sürecinde olanların, sağlıklı beslenmeye önem verenlerin dikkatle tüketmesi ya da uzak durması gereken bir ürün. Bu yüzden aynı ürünü fit tarif yardımıyla evde hazırlayarak iç rahatlığıyla tüketmenizi öneriyoruz size.

İşte diyetisyen Ceyda Çelik tarafından hazırlanan hem diyet sürecinde olanların hem de çocukların güvenerek tüketebileceği, lezzetli, evde 2 malzemeyle kolaylıkla hazırlayabileceğimiz Fit Crunch tarifi.

Malzemeler:

3 yemek kaşığı kara buğday

Bitter çikolata

Evet, yalnızca iki malzeme ve yapılışa da son derece basit bir tarif.

Yapılışı :

Karabuğdayları patlayana kadar tavada karıştırın.

Ardından bitter çikolatayı benmari usulü eriterek patlamış bu karabuğdaylarla karıştırın.

Daha sonra yağlı kağıt serilmiş borcama bu karışımı yayarak buzdolabında en az 30 dakika bekletin.

Buzdolabından çıkardıktan sonra parçalara ayırarak tüketin.

Afiyet olsun!

Fit Crunch’ı Ne Kadar Tüketmeliyiz?

Damak tadı açısından sevilen bir ürün olan fit crunch evde hazırlanmış haliyle kalorisi düşük olsa da yine de ölçülü olarak tüketmekte yarar var. Diyetisyen Ceyda Çelik, günlük normal beslenmeye destek olarak tüketilen ve protein barlar arasında yer alan Fit Crunch’ın büyüklüğüne göre günde 1 tane tüketilmesi gerektiğini söylüyor ve danışanlarına da bu önerdiğini belirtiyor. Fit Crunch’ın sabah saatlerinde değil ara öğünlerde tüketilmesi gerektiğini de vurgulayan Ceyda Çelik, özellikle öğle ve akşam yemek saatleri arasındaki zamanın uzun olması nedeniyle, doyurucu olan Fit Crunch’ın ikindi öğünlerinde tüketilmesinin daha faydalı olacağını söylüyor. Yanında özellikle tüketilmeli dediği bir besin olmadığını belirten Çelik, latte türü sütlü kahve veya Türk kahvesi ile birlikte tüketilmesini öneriyor.

Fit Crunch Kaç Kalori?

Diyetisyen Ceyda Çelik, gerek yüz yüze gerekse online diyet yoluyla kendisine ulaşan danışanlarına diyet sürecinde önerdiği Fit Crunch’ın bir tanesinin yaklaşık 85 kcal olduğunu belirtiyor.

Tariften de anlaşılacağı üzere ev yapımı protein barların yapımı son derece basit. Bu tarifler damak zevkine göre başka içeriklerle de hazırlanabilir ama diyet sürecinde özellikle kalorisinin yüksek olmamasına ve sınırlı tüketmeye dikkat etmek gerekiyor.

Özellikle spor yapanların tercihlerinden biri olan bu protein barlar sporu destekleyerek kişinin günlük protein ihtiyacını karşılamaya da yardımcı oluyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu süreçte hazır gıda olarak tükettiklerimizin katkı maddeleri içermesi nedeniyle bu basit tarifi herkes evinde kolaylıkla hazırlayabilir. Damak zevkinize göre de bu tarifi farklı ama sağlıklı başka malzemelerle de hazırlayabilirsiniz. Afiyet Olsun!

Ceyda Çelik
İstanbul
Bilgi Al Firmayı İncele ►

Bir Yorum Yazın