• Life Style
  • 23 Eylül, 2022

Alkolsüz Simli Şampanya Nedir?

  • 0
  • 7153
  • 0
  • 0

Sunum şekli ve tadıyla özel günlerin ve kutlamaların başta gelen içeceklerinden biridir şampanya. Fiyatının yüksekliği, içme alışkanlıkları gibi nedenlerle kullanımı çok yaygın olmasa da aromasıyla, tadıyla, patlarken çıkardığı sesle, etrafa dağılan köpükleriyle, kutlamalarda, özel günlerde, bar ya da lüks restoranlarda sevenlerinin en çok tercih ettiği içeceklerden biridir. Yalnızca tadı, aroması değil elbette şampanyayı özel kılan. Açma, patlatma, köpük saçmayı kapsayan ritüeli de kutlamaların, başarıyı ilan etmenin olmazsa olmazıdır. Şampanyanın bu haklı ünü pek çok kişi tarafından merak edilen bir içecek olmasına da neden oluyor. Ne var ki, farklı nedenlerle alkol tüketemeyenler, sarhoş olmak istemeyenler tıpkı diğer alkollü içecekler gibi şampanyayı da tercih etmiyorlar. Son yıllarda farklı nedenlerle şampanya gibi alkollü içeceklerden uzak duranlar ama bu tür içkilerin ritüelini yaşamak, kutlamalarında aynı keyfi almak isteyenler için aynı tada sahip olmasa da aromasını koruyan, ritüelini yani patlatma, köpük saçma özelliğini yerine getiren içkiler üretilmeye başladı.

Alkol içermeyen bu içkilerden biri de alkolsüz simli şampanya. Alkolsüz şampanya, değişik nedenlerle alkol tüketmeyenlerin, tüketemeyenlerin ama bu keyfi de yaşamak isteyenlerin son yıllarda en çok tercih ettiği içecekler arasında yer alıyor. Bu yüzden bar, pub türünde bazı işletmeler, bu müşterileri için şarap, şampanya gibi içeceklerin alkolsüz olanlarını da işletmelerinden servis etmeye başladı.

Alkolle ilgili sıkıntılarınız varsa, tüketmiyorsanız ama özellikle özel günlerinizde, kutlamalarınızda şampanyayla tanışmak istiyorsanız simli şampanya içilir mi sorusunun cevabı sizin için evet! Hiçbir şekilde alkol içermeyen, gıdaya uygun içilebilir sim içeren bu şampanyayı hiçbir şüphe duymadan özel günlerinizde rahatlıkla tüketebilirsiniz. Hem de envaı çeşit meyve aromalı seçenekleriyle. Sevdiğiniz meyvenin tadını da çıkararak şampanyayla tanışabilirsiniz.

Üzüm dalları, Şampanya

Simli Şampanyanın İçerisinde Ne Var?

Alkol içermeyen ve doğum günü, nişan, sevgililer günü, evlilik yıl dönümü gibi özel günlere tadıyla, görünümüyle renk katan simli şampanyada hurma suyu, elma suyu konsantresi ve co2 yer alıyor. Gazlı ve rengi amber rengine yakın olan simli şampanyanın yaban mersinli, Hindistan cevizli, çilekli, kavunlu, muzlu, mangolu, limonlu, böğürtlenli, kokonat aromalı, çikolatalı, karışık meyveli gibi pek çok damak zevkini seslenen çeşidi mevcut.

Özel günlerde keyifle tüketilecek türlerinden biri olan çilekli simli şampanya, en çok ilgi gören ve tercih edilen meyve aroması arasında yer alıyor. Yine, diğer meyve türleri gibi genellikle soğuk tüketilen yaban mersinli simli şampanya da farklı lezzetiyle meraklılarının ilgisini çekiyor.

Simli Şampanya Neden Tercih Edilir?

Simli şampanya özellikle inanç, sağlık, araba kullanma gibi farklı nedenlerle alkol tüketmeyenlerin, tüketemeyenlerin kutlama ve özel günlerinde tercih ettikleri bir içki. Ayrıca, şampanyaya göre oldukça uygun fiyata sahip olan simli şampanya bütçeye de uygun bir içecek. Özel günlerde keyifle tüketilebilecek bir içki olan simli şampanyayı patlatmak için sallamak yeterli oluyor. Şık bir görünüme sahip olan simli şampanya alkol içermemesi dışında şampanyanın tüm görünümlerine sahip. Bu yüzden kutlamalarda, özel günlerde alkol tüketmeyenlerin tercihlerinden biri oluyor. Simli şampanya, alkolden uzak duranlar için nişan törenlerinde, evlilik yıldönümlerinde, kutlamalarda, mezuniyetlerde tercih edilen içeceklerin başında geliyor. Bu nedenle düğün organizasyon şirketleri düzenledikleri etkinlik ve merasimlerde ailelerin, çiftlerin tercihine göre ikramlarında alkolsüz şampanyaya yer verebiliyor.

Simli şampanyanın başka bir avantajı da içerisinde bulunan içilebilir sim sayesinde alkollü ve alkolsüz içeceklere karıştırılarak renkli kokteyller hazırlanmasının mümkün olması. Yani alkol kullananlar da alkolsüz simli şampanyayı kokteyl yapımı gibi farklı şekillerde değerlendirerek tüketebilirler. Açıldıktan sonra bitmemesi halinde kapağının kapatılıp dolapta saklanabilmesi de başka bir avantajı.

Şampanya gibi köpüklü, parıltılı ve renkli kokteyller hazırlamak için de elverişli olan alkolsüz simli şampanya, tat zenginliğiyle meraklısının özel günlerini, kutlamalarını süslemeyi, taçlandırmayı sürdürecek anlaşılan.

Simli Şampanya Fiyatı Nedir?

Şampanya şaraba göre oldukça pahalı bir içecek. Üretilen üzümünden, el emeği verilerek yapımına kadar özel işlem, titizlik gerektirmesi, kullanılan üzümün belli bir bölgede güç koşullarda yetişmesi, içilecek hale gelinceye kadar uzun bir süre geçmesi şampanyanın şaraba göre maliyetini, dolayısıyla fiyatını da arttırıyor. Ancak alkol içermeyen simli şampanya fiyatı şampanyaya göre oldukça uygun. Ortalama şişesi 100 TL civarında olan simli şampanyanın fiyatı satılan yere göre ve ürünün özelliklerine göre değişiklik gösterebiliyor. Ama denemek istiyorsanız bütçenizi çok sarsmayan bir fiyata sahip olduğunu belirtelim.

Bir Yorum Yazın