• Yaşam Koçu
  • 31 Aralık, 2021

Yeni Yıl İçin Kendinize En Güzel Hediye Online Yoga Seansları

  • 0
  • 4888
  • 0
  • 0

Yeni Yıl İçin Kendinize En Güzel Hediye Online Yoga Seansları

Yeni bir yılda siz de hayatınıza bir yenilik katın ve hem stresten uzak tutacak hem de beden sağlığınıza iyi gelecek yoga ile tanışın. Stresi gidermenin profesyonel destek alma, kendimizi iyi hissetmek için giyime, genel görünüme özen gösterip, makyaj da yapma dahil olmak üzere birçok yolu var elbette ama yoga pek çok avantajıyla bu konuda bir adım öndedir.

Pek çok kişinin izlediği filmde Recep İvedik yoga derslerine katılırken amacı başkaydı ama yoga hem beden, hem ruh sağlığı için ilk tercih edilen aktivitelerden biridir.

Yoga Yapmak Neden Gereklidir?

Her spor gibi öncelikle beden sağlığı, bedendeki güç ve esnekliği arttırmak, bedeni rahatlatmak için gereklidir. Ancak yoga yalnızca spor olarak görülmemelidir. Spor, yoganın içinde yalnızca bir bölümdür. İçerdiği hareketler yanında nefes egzersizleri ve meditasyon kişinin ruh sağlığı için de oldukça yararlıdır. Zihin ve bedenin farkındalığı ve uyumu, kişinin iyilik halini arttıran bir özelliktir. Yoganın, herkesin iyi bir yoga eğitmeni eşliğinde adım adım kolaylıkla yapabileceği ve yaşam şekli haline getirebileceği bir özelliği vardır.

Spor salonu da kişinin sağlıklı bir yaşam için gitmesinin yarar sağlayacağı yerlerden birisidir.

Yoga eğitimi almış eğitmenlerin eşliğinde yapılan ve kas ve iskelet sistemi için de yararlı olan yoga pozları, bedeni rahatlatmakla, kas, eklem ağrılarını azaltmakla kalmaz, kişilerdeki duruş bozukluklarını düzeltmek için de yararlıdır. Nefes egzersizleri nefes kontrolünü sağlar, solunum işlevini geliştirir ve kalp sağlığına da iyi gelir. Bunların dışında, kemikleri güçlendirmesi, bel ve sırt ağrılarını azaltması, sindirim sistemini düzenlemesi, esnekliği ve dengeyi arttırması, uykuyu düzenlemesi açısından da son derece yararlıdır.

Bedensel yararları yanında, zihinsel açıdan da yararlı olan yoga stresi azaltır, depresyonu yenmeye yardımcı olur, farkındalık yaratır ve kişinin özsaygısını attırır. Meditasyon özelliği ise, odaklanmayı, konsantrasyonu kolaylaştırır.

Beden kontrolünü de sağlayan yoga, iyi bir diyetisyen eşliğinde kilo vermeyi de kolaylaştırır. Nefes egzersizleri vücudun yağ yakma hızında etkilidir.

Peki, bu kadar yararı olan yogayı nasıl ve nerede yapacağız? Günümüz pandemi koşullarında salonlara gitmek konusunda pek çoğumuzun çekinceleri var. Ama hareketsizlik ve stres de sağlığımız için son derece zararlı. Tek seçenek ev gibi görünüyor ve evde de yine bir yoga eğitmeni eşliğinde yoga yapmak mümkün.

Online Yoga Nedir?

İş yoğunluğu, bulunulan yerde böyle bir merkez olmaması, pandemi gibi bazı sıkıntılı, sorunlu durumlar tıpkı spor salonu gibi, güzellik merkezi gibi yoga merkezine gidilmesini de zorlaştırabiliyor. Ancak günümüzde kişinin kendisine ayırdığı zamanlarda evde de yoga yapması mümkündür. Pandeminin hayatımıza girmesiyle diyetisyen desteği de dahil pek çok alanda kullanılan online uygulama yoga için de kullanılmaya başlanmış ve online yoga eğitimi rahatlığı, kolaylığı, zamanı daha verimli kullanma özelliğiyle yaygın hale gelmiştir.

İnternet aracılığıyla yoga eğitmenin direktifleri doğrultusunda yapılan online yogaya başlamadan önce yapılması gereken bazı şeyler var. Bunlardan ilki yoga sırasında kullanılacak malzemeleri temin etmek. Bu malzemelerin başta geleni yoga matı. Yoga matı nasıl olmalı sorusunun cevabına gelince… Yoga duruşu sırasında elin, ayağın içine gömülmemesi için sert, kaymayan bir özelliği olmalı. Yoga eğitmenleri yeni başlayanlar için 5 mm. kalınlığında matları öneriyorlar. İleri seviyelerde ya da matı halının üstüne koyarak kullanma durumunda 3 mm. de uygun olmaktadır. Yoga matı dışında gerekli olması halinde yoga hocası başka malzemeler de önerebilir.

Yaşam koçu da kişinin hayatını planlaması ve kendisini mutlu edecek aktiviteleri belirleme konusunda başvurulacak kişilerden birisidir.

Yogayı hayatınıza kattığınız ilk andan itibaren sonrasını da düşünmeye başlayacaksınız. Sözgelimi, doğayla baş başa, huzur bulacağınız bir ortamda yoga yapmak daha keyifli olmaz mı? Şehrin stresinden, yoğunluğundan uzaklaşmak için yoga kampı 2022 iyi bir tercih olabilir. Doğada yapılacak fly yoga, antigrativ yani hamak yogası ruhunuza da iyi gelecektir, bedeninize de. Bunun için özel bir gereç, ipek kumaştan yapılan bir yoga hamağı gerekiyor.

Hayatı daha yaşanır hale getirecek bu tür aktiviteler konusunda kişisel yardım almak, birebir çalışmak için personel trainer yardımı da alınabilir.

OmSiva Yoga Sağlık ve Yaşam Merkezi
İstanbul
Bilgi Al Firmayı İncele ►

Online Yoga Eğitim Fiyatları

Seansına, gidilen merkezin konumuna, ders alınan hocaya göre değişmektedir. Bunun için önce araştırma yapıp ona göre karar vermeniz en doğru yol olacaktır. Yeni Yılda kendiniz için bir şey yapın ve online yoga seansları için harekete geçin!

Bir Yorum Yazın