• Sağlıklı Beslenme
  • 01 Nisan, 2022

Andulasyon Terapi Nedir?

  • 0
  • 4930
  • 0
  • 0

Bu yıl kış çetin geçse de bahar kapılarımızı aralamaya başladı. Bahar, yazın da habercisi ve yaz mevsimi de üzerimizdeki kalın giysilerden, ağırlıklardan kurtulduğumuz bir mevsim ama aynı zamana vücut fazlalıklarını kapatmanın da daha zor hale geldiği bir mevsim. Bu yüzden diyetler, kilo verme uğraşları daha bir hız kazanır yaz aylarını karşılarken. Fit bir vücuda sahip olmak için değişik yöntemlerle bir an önce kilo vermenin yolları aranarak en kolay zayıflama yöntemi nedir sorusunun peşinden gidilir, araştırmalar yapılır. En kolay zayıflama yöntemleri, kulaktan dolma bilgilerle ve vücuda zararlı ilaç ve yöntemlerle yapıldığında genellikle önerilmese de, zayıflama sürecine eşlik eden ve tamamen bilimsel bazı uygulamalar kilo vermeyi de hızlandırmaktadır. Bu uygulamalardan biri de ‘Andulasyon terapi’. Son yıllarda oldukça yaygınlaşmaya başlayan ve vücuda bütüncül yaklaşımla pek çok sağlık sorununun tedavisinde de kullanılan Andulasyon terapi nedir, zayıflamaya etkisi nasıl olmaktadır gibi soruların peşine düşüp bir araştırma yaptık, işte bu konuda derlediğimiz bilgiler…

Ondülasyon sözcüğünden türetilen Andulasyon, dalga yaratma, dalgalanım anlamına geliyor. Andulasyon terapisi ise, vücutta bütüncül pozitif etki sağlayan bir tedavi, sağaltım türü. Yani yalnızca belirli bir organ ya da organ sistemi üzerinde değil yararı. Düzenli olarak uygulandığında vücutta uyarım yarattığı, vücudu canlandırdığı için bağışıklık sistemi ve metabolizma üzerinde etkili olmaktadır. Bu bütüncül, son yılların mucize terapisi kilo verme sürecinde de etkisi kanıtlanmış bir tedavi şeklidir.

Andulasyon Terapi Zayıflatır mı?

Kilo verme, zayıflama süreci bazen kişinin hayal kırıklığına uğradığı ve motivasyonunun düştüğü bir kısır döngüye dönüşür. Tüm uğraşlara rağmen ya kilo vermekte zorlanır kişi ya da kilo verir ancak kısa süre sonra verdiği kiloları fazlasıyla geri alır. Böylesi durumlarda bir uzmandan yardım almak en doğrusu elbette. Çünkü sağlıkla ilgili bir sorun olabileceği gibi, vücutta sıvı birikmesi, ödem gibi bir nedenler de kilo vermek zor olabilmektedir. Böylesi durumlarda tedavi yanında vücuttaki toksinlerin, ödemin atılmasında etkili olan yöntemlerden biri de Andulasyon terapi.

Uzmanlar, bir diyetisyen eşliğinde düzenli, sağlıklı, kişiye özel bir diyet programı ile birlikte yürütülecek andulasyon terapinin zayıflama sürecinde oldukça başarılı sonuçlar sağladığını belirtiyorlar. Kan ve lenf dolaşımının, uyarılan metabolizmanın hızlanmasını sağlayan bu yöntem, bağırsakların çalışmasında, toksik maddelerin vücuttan atılmasında etkili olmaktadır. Yağ yakımını da hızlandıran Andulasyon terapi, aynı zamanda vücudun toparlamasında ve sıkılaşmasında, pürüzsüz bir hale gelmesinde de yararlı bir yöntem. Yani sıkılaşma yöntemleri arayışında olanlar için de bir çözüm. Ayrıca Andulasyon terapi yöntemiyle verilen kilolar da kalıcı olmakta, vücut sağlığına kavuştuğu, sıvıların atılımı sağlandığı için ödem sorunu da giderilmektedir.

Vücutta daha fazla enerji harcanmasına ve enerji, yağ, su dengesini kurmaya katkı sağlayan terapi cihazı, bu yolla kilo kaybını da sağlamaktadır. Andulasyon terapi, dokuların uyarılmasıyla, dokulara kan akışının artmasıyla bölgesel yağlanmanın giderilmesinde de etkili olan bir tedavi türüdür. Bu terapide kullanılan cihaz yardımıyla oluşturulan dalgalar, titreşimler, belirli bir bölge ya da organ üzerinde değil, vücuttaki tüm organların önemli işlevleri üzerinde bütüncül bir etkiye sahip olduğu için, vücutta yenilenme, canlanma sağlamaktadır.

Yine şişkinliğe, fazla kiloya neden olan kabızlık, bağırsak tembelliği gibi sorunların tedavisinde Andulasyon terapisinden de yararlanılmaktadır. Vücudun en zor eriyen yerlerinden biri olan karın bölgesindeki yağlanma terapi sonrası oldukça azalmaktadır. Kilo vermede etkili olan Andulasyon terapi, aşırı kiloların verdiği yorgunluk ve halsizliğin ortadan kalkması, vücudun su tutması nedeniyle ortaya çıkan semptomların hafifletilmesi için de yararlıdır. Toksinlerin vücuttan atılması cilt görünümünü de düzelterek, sağlıklı, canlı bir hale gelmesini sağlayacaktır. Andulasyon terapi bu anlamda aslında etkileri ve iyileştirme gücüyle vücutta detoks etkiyi yaratmaktadır.

Andulasyon Terapi Kaç Seansta Etki Eder?

Her seansı kişinin ihtiyacı ve rahatsızlığına göre yaklaşık 15 dakika ile yarım saat, 45 dakika arasında süren Andulasyon terapi için haftada en az 2 seans alınması öneriliyor. Uzmanlar, en az 14 seans alınması gerektiğini, 14 ile 22 seans arasında ise etkisinin görülmeye başlayacağını belirtiyorlar.

Andulasyon Terapi Fiyatı Nedir?

Andulasyon terapi fiyatları seansın süresine ve uygulama sayısına göre değişiklik göstermektedir. Paket programlarda indirim yakalama şansı da olan terapide, seans sayısı arttıkça ve peşin ödemelerde seans başına düşen fiyat da azalmaktadır. Bir hatırlatma, Andulasyon terapi hizmeti için mutlaka bu alanda uzman bir doktordan hizmet almak gerekiyor.

Bir Yorum Yazın