Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Mekanları
  • 02 Ağustos, 2019

Düğün Mekanı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • 0
  • 24931
  • 0
  • 0

Düğün Mekanı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Düğünün olmazsa olmazlarından biri de düğün mekanıdır. Düğün mekanınızı seçmeden önce düğün konseptinizi belirlemeniz gerekiyor. Öncelikle nasıl bir düğün organize etmek istediğinizi belirlemelisiniz. Kır düğünü, otel düğünü, salon düğünü, tarihi mekan düğünü, kumsal düğünü, tekne düğünü gibi birçok düğün konsepti mevcut. Belirlediğiniz bu konsept sadece davet ve düğün mekanları için değil gelinlik seçiminizden organizasyon içeriğinize kadar her detay için size ilham olacak.

Açık Hava Düğün Mekanları

Bir açık hava düğünü yapmak istiyorsanız öncelikle düğününüzü gerçekleştirmek istediğiniz mevsim yaz mevsimi olmalıdır. İlkbahar ve sonbahar mevsiminde açık havada düğün yapmak oldukça riskli bir durum. Bu aylarda yağmur olasılığının yüksek olması kaçınılmaz. Bu nedenle kır düğünü, kumsal düğünü ya da tekne düğünü için yaz ayları ideal bir zaman. Bu aylarda bile değişebilecek hava şartlarına göre önlem almanız gerekir. Doğabilecek her türlü olumsuzlar için önlemi olan bir düğün mekanı ilk kriteriniz olmalı. Başka bir alternatif olarak ise böyle durumlar için konuklarınıza dağıtacağınız düğün hediyelikleri arasına konseptinize uygun sevimli şemsiyeler ekleyebilirsiniz.

Kapalı Düğün Mekanları

Kapalı bir düğün mekanı seçerken dikkat etmeniz gereken hususlar da vardır. İstediğiniz tarihte uygun olan düğün mekanı için misafir kapasitesinin size uygun olup olmayacağını da belirlemelisiniz. Düğün mekanına ait müzik grubundan farklı bir düğün orkestrası ile düğününü gerçekleştirmek istiyorsanız bunu mutlaka düğün mekanı ile görüşmelisiniz. Düğününü farklı bir düğün orkestrasının yapmasını istiyorsanız dışarıdan düğün orkestrası kabul eden bir mekan ile anlaşma yapmalısınız. Ayrıca konuklarınızın park sorunu yaşamasını istemiyorsanız yine otoparkı olan bir mekan seçimi yapmanız tercihleriniz arasında olmalı.

Düğün mekanları fiyatları

konusuna değinecek olursak yine konseptinizin nasıl olacağı sorusunu sormamız gerekir. Kır düğünü fiyatları ile tekne düğünü fiyatları elbette ki farklılık gösterir. Düğün mekanları fiyatlarını birbirinden ayıran başka bir kriter ise düğününüzün yemekli bir düğün mü yoksa ikramlık verilecek bir düğün mü olması konusu. Yemekli düğünlerin fiyatı, genellikle düğün mekanlarının belirlediği menülere ve davetli sayınızın kişi başına düşen ücretine göre belirlenir. Bu düğünler ikramlık verilen düğünlerin maliyetine göre biraz daha yüksektir. Düğün ya da davetinizi kendi belirlediğiniz menüye göre düzenlemek istiyorsanız ya da seçtiğiniz mekanda yemek hizmeti yoksa catering hizmeti veren firmalar ile anlaşma yapabilirsiniz.

Endavet.com Düğün Mekanları

Bir düğün mekanına karar vermek düğününüzü gerçeğe dönüştürmenin ilk adımıdır. Size en kolay şekilde düğün ve davetinizi gerçekleştirmek için sunduğumuz platformumuzda şehrinizin tüm düğün mekanlarını araştırabilir, düğün mekanları fiyatları için firmalar ile iletişime geçebilir ve size uygun olan mekan ile hemen anlaşma yapabilirsiniz. Bu süreçte düğün rehberlerimiz her zaman yanınızda. Siz bu sürecin keyfini çıkarın

Bir Yorum Yazın