• Sağlıklı Beslenme
  • 27 Nisan, 2021

Düğün Öncesi Beslenme!

  • 0
  • 4906
  • 0
  • 0

Düğün gününde bütün gözler gelin ve damadın üzerinde olacağı için, olabilecekleri en güzel görüntüye sahip olmak isterler. Bu yüzden de düğün öncesi beslenme alışkanlıklarında bir farklılık oluşturmak amacı ile bir diyet programı oluştururlar. En azından daha sağlıklı ve dikkatli bir beslenme şekli ile en özel günleri olan düğünleri için bir hazırlık içerisine girerler.

1- Düğün Öncesi Beslenme

Kendinizi yoğun geçecek stresli günlere alıştırmalısınız. İnsanlar strese bağlı sebeplerden dolayı kilo almaya daha fazla eğimlidir. Düğün öncesinde oluşabilecek olan bu stresi en aza indirmek sizin için faydalı olacaktır. İlk olarak düğün öncesi beslenme alışkanlıklarınızı farklılaştırmalısınız.

Genel olarak sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeyi tercih edebilirsiniz. Gelinlik provaları yapıldıysa ve ölçüleriniz alındıysa eğer bir sorun yaşamamak için beslenmenize son derece dikkat etmeniz gerekir. Sonuçta düğün günü gelinliğinizin veya damatlığınızın bedeninize uyumsuz olmasını istemezsiniz.

2- Düğün Öncesi Fit Olmak

Diyet programlarında oldukça fazla yer alan öğünlerden birisi de kuru baklagillerdir . Oldukça fazla tercih edilmekte olan nohut, fasulye, mercimek, barbunya gibi besinler ile siz de akşam yemeklerini değerlendirebilirsiniz. Böylece düğün öncesi fit olmak için bir adım atmış olursunuz. Kilonuza oldukça dikkat etmeniz gerektiğini asla ihmal etmeyin. Yapacağınız küçük kaçamakları telafi edecek şekil de beslenme düzeninizi ayarlamanız gerekmektedir.

Strese bağlı olarak kişilerin iştahlarında artış veya azalma görülebilir. Siz her iki koşulda da sağlıklı beslenmeye dikkat edin .Önemli olan her zaman için yeterli ve dengeli beslenmektir. Zayıflamak için bütün gün kendinizi aç bırakmak da elbette bir çözüm değildir.

3- Düğün İçin Zayıflama

Zayıflamak için bir çaba sarf ediyorsunuz ancak tatlı krizlerinizin buna engel olmasına izin vermeyin. Çok fazla tatlı ihtiyacınız olduğu zamanlarda bir tatlı kaşığı tarçını suyunuza veya sütünüze ekleyerek tüketebilirsiniz. Böylece tatlı isteğinizi sonlandırabilirsiniz. Ayrıca tarçının yağ yakımı hızlandırıcı etkisi olduğu ve kilo vermeye yardımcı olduğu da bilinmektedir.

Sizin de düğün için zayıflama gibi bir düşünceniz var ise en kısa zamanda uygulamalara başlamanız gerekmektedir. Çünkü kısa zamanda fazla kilo vermek hem sağlıksız olduğu gibi hem de kısa süreli bir çözümdür. Önerilen ise uzun vadeli olarak yavaş bir şekilde verilen kilo kaybıdır. Bu kilo vermeye çalıştığınız dönem de ve özellikle bol koşuşturma ile geçen günlerinizde su içmenin önemini unutmamanız gerekmektedir. Her zaman yanınızda bir su bulundurarak içmeye özen göstermelisiniz.

4- Gelin Beslenme Önerileri

İlk olarak gelin beslenme önerileri içerisinde en önemlisi bol su içmek olacaktır. Hayatınızın her aşamasında bol su içmeyi bir alışkanlık haline getirmeniz gerekmektedir. Öncesinde de söylediğimiz gibi sebze meyve ağırlıklı olarak ara öğünlerinizi değerlendirebilirsiniz. Akşam yemeklerinde de kuru baklagiller ve sebze yemekleri düğün öncesi kilo vermek isteyen adaylar için oldukça uygun seçenekler olacaktır.

Sağlıklı beslenme her zaman için hayatınızda olması gereken bir beslenme alışkanlığıdır. Düzenli ve sağlıklı bir beslenme programına uyduğunuz takdirde kilo alma sorununun tamamen önüne geçmiş olursunuz. Düğün öncesi kilo vermek isteyen adaylar düzenli olarak beslenemeseler bile tercihlerini her zaman sağlıklı olan yiyeceklerden yana kullanmalıdır.

5- Düğün Öncesi Detoks

Detoks, toksik maddelerin vücuttan atılması için uygulanan ve zayıflamaya yardımcı bir metod olarak karşımıza çıkar. Genellikle yoğunluk sebebiyle yemek yemeye vakit bulamayan gelin adaylarını ara öğünlerini değerlendirmek için zayıflatan detoks tariflerini denemeye yönlendirebiliriz. Beslenmeniz sağlıklı yağları eriterek sizi sağlıklı bir hale getirmeyi hedeflemelidir.

Siz de düğün öncesi detoks tariflerini uygulayarak sağlıklı bir şekilde zayıflamak için kullanabilirsiniz. Düğün günümüzde olabilecek en güzel görüntüye ulaşabilmek için beslenmenize dikkat etmeye şimdiden başlamanız gerekmektedir. Düğün öncesi beslenme alışkanlıklarınızı değiştirerek sağlıklı olmak için de bir adım atmış olursunuz.

Evlenecek olan adaylar için beslenme önerileri her zaman için hafif ve sağlıklı yiyeceklerden oluşmalıdır. Sizin de detoks suyu hazırlamak için elinizde gerekli besinler varsa kendiniz için en uygun lezzeti seçerek yapabilirsiniz. Düğün hazırlıklarını tamamlarken siz de geceleri oluşan karın acıkmasını bir kaç yemek kaşığı yoğurt ile yatıştırabilirsiniz.

Siz de düğün gününüz de bütün gözler üstünüzde olacak şekilde mükemmel bir forma ulaşmak için beslenmenize oldukça özen göstermelisiniz.

Bir Yorum Yazın