Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 28 Aralık, 2019

Düğün pastası hakkında bilmeniz gerekenler bu makalede!

  • 0
  • 4043
  • 0
  • 0

Düğün Pastası

Çiftlerin en mutlu günleridir düğün günü! Aylarca süren hazırlık ve birçok alanda yapılan masraflar ile bitmek bilmeyen yorgunlukla sürer gider. Düğün pastası seçilirken bilinçli olmak gerekir. Düğün konseptini tamamlayan ve en güzel düğün pastaları sizlere güzel ve tatlı bir anı sağlar. Bu konuda çok sayıda düğün pastası yapan düğün için butik pastacı ya da düğün için butik pastacılar bulunmaktadır. Sağlıklı ve lezzetli bir pasta düğüne katılan davetlileri de özellikle de çocuk misafirlerinizi çok mutlu edecektir.En şık düğün pastası neden sizinki olmasın? Pastacılar düğün ve nişan pastası hazırlarken gelin ve damat adaylarının istekleri doğrultusunda hazırlamak isterler. Çünkü onlar için her memnun müşteri yeni müşteri demektir. Düğün pastası fiyatları ve neye göre fiyat değişimi yaşandığını çok iyi bilmelisiniz. Daha maliyeti düşük olsun diyorsanız maket düğün pastası tercih edebilirsiniz. Maket düğün pastası daha ucuz olmaktadır. Sebebi ise pasta kısmı sadece bir veya iki katta olmakta kalan kısmı tahta ya da farklı bir malzemeden yapay yapılmaktadır. Ülkemizde önemli bir yer tutun pastacılık sektörü son yıllarda gelişen birçok teknik ile daha fazla popüler olmuştur. Ayrıca internet ve TV alanında yapılan birçok yayın ile gelişimine hız kazanmıştır.

Düğün Pastası Fiyatları

Nişan ve düğünün en güzel ve en tatlı şeyi olan düğün pastaları lezzetli ve güzel olmalıdır. Nişan pastası kremalı ve şeker hamurlu olarak iki farklı kategoriye ayrılmıştır. Krema kaplamalı pastalar ve şeker hamuru ile yapılan düğün pastaları arasında en çok tercih edilen kremalı pastalarıdır. En güzel düğün pastalarını yapan ve bu alanda isim yapmış birçok düğün için butik pastacı adıyla bilinen pastacılar şuanda revaçtadır. Pastanın tasarımı ve fiyatı orantılı olmaktadır.Ne kadar detaylı bir tasarım pasta seçerseniz fiyat o derece artmaktadır. Düğün pastası fiyatları dilim başına ve pastada kullanılan şeker hamuru oranına göre değişmektedir. Fiyat bilgisi hazır modellerin dışında size özel bir pasta yapılması durumunda fiyatlar daha da artıyor. Kaplaması şeker hamuru olan pastalar daha fazla işçilik gerektirdiği için krema kaplamalı pastalara göre daha pahalı olmaktadır. Pastanın üzerini çiçeklerle süslemek istersen, cinsine ve sayısına göre ödeme yapılmaktadır. Aynı şekilde şeker hamurundan çiçek istemiyorsanız yıkanabilir çiçeklerle kendi pastanızı tasarlayabilişiniz. Nişanda kesilecek pastanın harika bir görüntüye yani konsepte uygun olması gerekir. Lezzetli ve görüntü olarak göze hitap eden nişan pastası fotoğraflarda ad şık bir görüntü verir. Düğün pastası modelleri çoğunlukla gelin ve damat ve düğün konseptine uyarlanmaktadır. Gelin ve damat keseceği pasta özel ve o akşama uygun figürlerle süslenerek düzenlenir.Pastalar usta pastacılar tarafından en kaliteli malzemeler seçilerek hazırlanmalıdır. Ayrıca pasta düğün ve nişan saatine kadar iyi muhafaza edilmelidir. Hayatınızda unutulmaz olacak bu günü, en güzel düğün pastaları ve modelleri arasından en şık düğün pastası ile taçlandırmak gerekir.

Maket Düğün Pastası

Maket düğün pastası çeşitli renklerde ve konseptlere uygun hazırlanmaktadır. Maket pasta tamamen ahşap malzemeden üretilen, süsleme kısmında farklı materyaller kullanılmıştır. Maket pastaları doğal pastalardan ayırmak mümkün olmamaktadır. Butik pasta, söz nişan, düğün pastanı maket pasta seçebilirsiniz. Maket pastalar görüntü ve süsü olarak masaları süslerken şeker hamurlarıyla ve krema ile yapılan doğal yani gerçek pastalar arka planda dilim başı hesaplanarak servis edilir. Düğüne katılanlar pastanın üzeri o kadar güzel süslenmekte özel tasarım yapılmakta olduğu için gerçeğini maketten ayırt edilmektedirler. Ülkemizde binlerce sünnet, nişan, söz, düğün ve doğum günlerinde sadece resimlerde güzel görüntü olsun diye ve maket düğün pastası fiyatları çok daha uygun olduğu için tercih ediyorlar! Pastacı olanlar ve daha çok gerçek dizayn çalışanlar bu maket pastaları sadece dükkân süsü olarak kullanmayı severler! Maket pasta ve bu alanda yapılan birbirinden farklı ve güzel tasarımlar ile nişan, sünnet, doğum günü, düğün, açılış gibi törenlerde oldukça sık kullanılmaya başlanmıştır.

Butik Pastane ve Fiyatları

Düğün pastası yapan pastaneler ve butik pastacılık, son yılar da hızla gelişen ve farklı dizaynlarla pasta sektörüne güzel bir boyut kazandırmıştır. Bu alanda pek çok kişi pastacılık eğitimi almak için yurt dışına ve bu alanda eğitim veren pastacılık okullarına gitmektedir. Butik pasta yapan bu alanda müşteri memnuniyetini kazanan yerler gün geçtikçe artmaktadır. Butik pastanın en önemli özelliği kişiye özel hazırlanması ve yalnızca kişinin zevki isteklerine hitap etmesidir. Dilediğiniz büyüklükte, şekilde, malzemeyle sipariş edebiliyorsunuz ve süslemesi sizin isteğinize göre yapılıyor! Klasik, modern ya da sizin ya da çocuklarınızın zevkine uygun çeşitli obje ve figürlerle süslüyorlar. Düğününüz de size özel tasarım pastalar yaptırabileceğiniz birçok bölge ve merkezde hizmet veren butik pastaneler vardır. Çiçekli, şık, konsept tasarım olan ve size zevkinize hizmet eden binlerce pasta yapan pastane ve pastacılar arasında kendi bölgenizden araştırarak pasta siparişi verebilirsiniz. Ayrıca bu firmalardan istediğiniz düğün pastası için fiyat alabilir ve kısa sürede sipariş oluşturabilirsiniz! Haydi, kolay gelsin! Düğün pastası ve nişan pastası fiyatları dilim başı olarak 10-30 TL arasında değişmektedir. Pastalar doğal un, organik yumurta, gerçek kakao ile yapılan ve bu alanda şekersiz ve doğal pasta yapan Belçika çikolatası kullananlar bulunmaktadır. Doğal ürünlerle yapılan ürünler daha farklı fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Düğün Ve Nişan Pastası Siparişi Ne Zaman Verilmeli?

Nişan pastası daha çok gelin adayının kıyafetine ve nişanın olacağı ortamda istediği konsepte göre belirlenmektedir. Yaz mevsimi ise daha canlı ve daha parlak renklerle yapılabilirken, son bahar ya da kış mevsimi için daha soğuk yani pastel renkler seçilmektedir. Pasta içi meyveli ya da çikolatalı olabilirken üzeri krema ya da şeker hamuru kaplanmaktadır. Pasta üzerine yüzük ve nişan tarihi eklenerek bir köşesi çiçek motifleri ile süslenmektedir.Çok farklı tasarım pastalar tercih edilse bile çoğunlukla gençler daha sade ve en şık düğün pastası olanları seçiyorlar! Nişan pastası siparişi en az 3 gün önce verilmelidir. Pastacı ile gereken iletişim kurulmalı tam ve eksiz bilgilendirme yapılmalıdır.Düğün pastası çoğunlukla beyaz zemin üzerine çeşitli süslemeler ile yapılmaktadır. Bunun amacı beyaz gelinlikle bir konsept oluşturmak istenmesidir. Düğün pastası daha fazla büyük ve işçiliği daha çok fazla olduğu için 10 gün siparişi önceden verilmelidir. Ayrıca içeriği için mevsim göz önüne alınmalı yaz mevsiminde ise daha hafif bir tat seçilmelidir. Çok yoğun ve çok ağır krema içeren pastalar düğün aşamasında sıcak veya hava değişimde bozulabilir. Düğün başlamadan üzücü olaylar yaşamama için düğün pastası ve nişan pastası siparişini zamanında verilmelidir. Nişan ya da düğün saatine kadar pasta gerekli sıcaklıkta muhafaza edilmelidir.İstediğin düğün pastası tasarımını yapan pastacı ve pastane ile 2 hafta önce iletişime gelmeniz gerekir! Düğün pastası siparişi vermek için boyutuna ve kaç kişilik olacağına iyi karar vermelisiniz. Davetli sayısı iyi hesaplanmalı hazırlanan pasta dilim başı olarak kişi sayısına yetmelidir. Gelen davetliler sizin mutluluğunuza şahitlik ederken güzel saatler geçirmeli ve sizlerle mutlu olmalıdırlar.

Bir Yorum Yazın