Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 07 Şubat, 2023

Düğün Trendi Alarmı Rahatlık ve Konfor

  • 0
  • 4303
  • 0
  • 0

Gün geçmiyor ki özel günlerle ilgili bir trendle karşılaşmayalım. Özellikle her geçen yıl düğün gibi kişinin en mutlu günüyle ilgili yeni yeni uygulamalar ortaya çıkıyor. Gelin ve damadın kıyafetinden ikramlıklara, düğünün yapılacağı mekândan yer alan aksesuarlara kadar her geçen gün yeniliklere tanık oluyoruz. Çiftlerin en özel, mutlu günlerinden biri olsa da hazırlıklar, ortam, tüm gözlerin üzerinizde olması genç çiftte biraz heyecan biraz strese neden olabiliyor. Belki olabiliyordu demek daha doğru çünkü son düğün trendleri arasında olan rahatlık ve konfor başta gelin ve damat olmak üzere herkesin daha relax olacağı bir ortam sunuyor düğüne katılanlara.

Son yılların düğün trendi olan uygulama, kişinin kendini evinde hissedeceği bir ortam yaratılarak sağlanan rahatlık ve konfor trendine dayanıyor. Günümüzde artık pek çok insan rahatlığına, konforuna önem veriyor ve düğün ortamında da olsa bunların dışına çıkmak istemiyor. Bu yüzden de uygulama son yılların trendi haline geldi. Düğün organizasyon şirketleri ya da düğün sahipleri bunun için neler yapıyor, bu konuda ne tür önerilerde bulunuluyor peki? İşte yapılanlar, öneriler

Düğün Mekânında Hoş Vakit Geçirilebilecek Köşeler Geliyor

Düğün organizasyonu yaparken tüm davetlilerin ortak zevklerine seslenen oyun, dans gibi eğlenceler yanında başka eğlence ve ilgi alanları da dikkate alınmaya başlandı. Yani samimi, sıcak bir ortam oluşturmak, hoşça vakit geçirmek için düğün mekanının her köşesi farklı eğlenceler için ayrılıyor. Düğün mekanının farklı yerlerinde, dağınık düzende organize edilen bu alanlarda hem çocukların hem yetişkinlerin keyif alabileceği etkinlikler yer alıyor. Çocukların eğleneceği balonlu, palyaçolu, oyun parkı tarzında bölümler, illüzyon gösterileri, langırt türü oyunlar düğün boyunca oturmaktan sıkılan her davetlinin keyifli saatler geçirmesini sağlıyor. Bu tür detayları sanırız artık daha çok göreceğiz.

Yine, ev konforunda davetlilerin rahatça sohbet edecekleri oturma düzenleri, dans edecekleri yerler, açık büfe atıştırmalık yerleri de hoş vakit geçirilebilecek alanlar arasında yer alıyor.

Düğününüze Hayranlık Uyandıracak Ev dekorasyon Parçaları Konumlandırılıyor

Ev dekorasyon parçaları seçiminde, kişinin kendini en çok rahat, konforlu hissettiği yerlerden biri olan oturma odası mobilyaları en çok tercih edilenler arasında. Trend olmaya başladığı zamanlardan bu yana sunduğu konfor, rahatlık, şıklık herkesin çok hoşuna gitmiş olacak ki bu trende olan ilgi artarak sürüyor. Oturma odası mobilyaları arasında koltuklar başta geliyor. Onun dışında halılar, ortamı ışıklandıracak, aydınlatacak ledler, süslü avize ve lambalar, lambader gibi ürünler de bu konseptte yer alanlar. Geniş alanda, görüşü engellemeyecek şekilde yerleştirilen eşyalarla sıcak, samimi bir ortam yaratmak mümkün. Düğün mekanınız eviniz gibi görünüyor böylece. Bu ev dekorasyon parçalarının hem açık hem de kapalı düğün salonu mekanlarında kullanıldığı bilgisini de ekleyelim. Sözgelimi, açık alanda, kır bahçesinde yaptığınız bir düğünde, bahçenin bir köşesine evdeki gibi koltuk takımı, ortaya sehpa yerleştirip üzerindeki vazoya kır çiçekleri ya da diğer doğal çiçeklerden koyabilirsiniz. Nikah töreninizi de unutulmaz, romantik kılmak için akşam gün batımı kızıllığı tüm bu dekorasyona eşlik edebilir. Tüm bunları organize ederken çiftlerin zevkleri, hoşlandıkları tarzların belirleyici olduğunu belirtmeye gerek var mı? Eğer gelinlik tarzı vintage olacaksa ve bunu diktirmek için iyi bir gelinlikçi bulunmuşsa dekorasyon için de yine vintage parçalar seçebilirsiniz. Son yıllarda retro, vintage tarzı ürünlerin revaçta olduğunu da hatırlatalım bu arada. Romantizmi yansıtan bu türleri düğün mekanınızda da kullanabilirsiniz. Özellikle varaklı aynaların da yer aldığı karşılama panoları, fotoğraf köşeleri bunların başında geliyor.

Çevre Dostu Önlemleri Yeni Nesil Düğün Anlayışının İçerisinde Yer Alıyor

Doğa, çevre sorunları son yıllarda pek çok insanın önemsediği konular arasında ilk sırayı alıyor. Düğün sırasında yeşil alanlara zarar vermemeye zaten pek çok insan özen gösteriyor ama çevre dostu önlemler bunun da ötesinde. Düğün sahipleri ve genç çiftler doğa, çevre bilinciyle hareket ederek farklı uygulamalara imza atıyorlar artık. Çevre, doğa sorumluluğunun bilincinde olarak hem fazla tüketiminden kaçınmak hem de doğaya dair kazanımları arttırmak için bazı önlemler alıyorlar. Doğayı çağrıştıran mekanlar, kapalı alanlarda havayı temizleyen bitki tercihleri, nikah şekeri olarak sunulan fidanlar, tohumlar, tohumlu ürünler öne çıkan uygulamalar arasında. Artık pipet, bardak gibi ürünlerde plastik kullanımından kaçınılan bu tür organizasyonlarda doğaya dost, doğaya zarar vermeyen ürünler tercih ediliyor. Bahçede, saksıda yetişebilecek bitki, sukulent, küçük fidan türü ürünler nikah hediyesi olarak veriliyor. Yine düğün mekanının dekorasyon tasarımında da canlı çiçekleri dalından koparmadan kullanmak için çiçekli saksılar yerleştiriliyor. Yapma çiçek, çelenk yerine davetlileri doğa, çevre için çalışan sivil toplum örgütlerine bağış yapmaya yönlendirmek ya da düğün sahiplerinin düğün davetiyesinden hediyelere kadar onların ürünlerini tercih etmeleri de uygulamalar arasında.

Bir Yorum Yazın