• Yeme İçme Mekanları
  • 17 Haziran, 2022

En Eğlenceli Meyhaneler Burada

  • 0
  • 3597
  • 0
  • 0

Pek çok kişinin vazgeçilmez eğlence mekânı olan meyhaneler, günün stresini atmak ve arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirmek isteyenlerin de uğrak yeri olmaya devam ediyor.

İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde bulunan ve Türkiye’nin önde gelen eğlence mekânları arasında yer alan Varsa Şerefine Meyhane, ziyaretçilerini ağırlamayı sürdürüyor. Hem İzmir hem de Türkiye’de sektörün parmakla gösterilen işletmelerinden olan Varsa Şerefine Meyhane; eğlence programı, geniş meze çeşitleri ve rakı sofrasıyla misafirlerine unutulmaz anlar yaşatıyor.

Rakı sofrası yemekleri ile de müşterilerinden tam not alan Varsa Şerefine Meyhane, çeşitli eğlence programları ile günün stresini atmak isteyenlere unutulmaz bir gece sunuyor. Meyhane sektörünün önde gelen işletmeleri arasında yer Varsa Şerefine Meyhane’nin yanı sıra İstanbul ve Ankara’daki birbirinden ünlü meyhaneler de geniş meze çeşitleri ve eğlence programlarıyla ziyaretçilerini büyülüyor. İstanbul’da Safa Meyhanesi ve İnciraltı Meyhanesi, Ankara’da ise Salaş Meyhane, Pancar Meyhane ve Dem Meyhane en çok talep gören meyhaneler arasında bulunuyor.

Meyhaneler Sokağı ile ünlenen Bodrum da, meyhane kültürünün en yoğun yaşandığı bölgeler arasında yer alıyor. Özellikle tatil sezonlarında tıklım tıklım olan Meyhaneler Sokağı’nda en çok talep gören işletmeler arasında; Kalabalık Meyhane, Devlet Balıkçılık Bodrum ve Ata Balık Meyhanesi ön plana çıkıyor. ‘Ege güzeli meze’ olarak da adlandırılan kendine özgü geniş meze çeşitleriyle damaklara hitap eden Bodrum meyhaneleri, birbirinden renkli eğlence programları ve canlı müzik performanslarıyla da yerli ve yabancı turistleri kendine hayran bırakıyor.

Rakı, Buz, Meze

Pek çok kişinin sosyal hayatında vazgeçilmez bir eğlence kültürüne dönüşen meyhaneler, çoğu vatandaş tarafından da merakla araştırılıyor. En uygun fiyatlarla, kaliteli mekânda, keyifli bir gece geçirmek isteyen eğlence meraklıları, meyhane tavsiye eden ve bu konu üzerine araştırmalar yapan internet sitelerini ilgiyle takip ediyor.

Eski ve Yeni Nesil Meyhane Arasındaki Fark Nedir?

Son dönemde hızla yayılmaya başlayan yeni nesil meyhaneler ve klasik olarak adlandırılan eski nesil meyhaneler arasındaki farkın ne olduğu da çoğu kişi tarafından merak ediliyor. Eski meyhaneler, adından da anlaşılacağı üzere daha çok geçmişi 1900’lü yıllara kadar dayanan meyhane kültürünü yansıtmaya devam eden, meze çeşitlerinde ve rakı sofralarında da bunu muhafaza etmeye çalışan eğlence mekânları olarak tanımlanıyor. Son dönemde daha da yayılan yeni nesil meyhanelerin eski nesil meyhanelerden en büyük farkı meze menüsü ve eğlence programları olarak dikkat çekiyor. Eski meyhane kültüründe bulunmayan ancak yeni nesil meyhanelerin vazgeçilmezleri arasında bulunan menüler ve eğlence anlayışı arasındaki farklılar, iki kesim arasındaki ayrımı en net ortaya koyan detaylar olarak ön plana çıkıyor.

Meyhane Mezeleri Neler?

Meyhane mezeleri işletmeden işletmeye farklılık gösterebiliyor. Ancak en çok tercih edilen mezeler arasında pancarlı humus, Çerkez tavuğu, yoğurtlu pazı, patlıcanlı haydari, sıcak ot, patlıcanlı söğürme ve pastırma humus bulunuyor. Bunun yanı sıra zeytinyağlı fava, yoğurtlu patlıcan, şakşuka, içli köfte, muhammara, ıspanak borani ve lakerdaya da en çok tercih edilen mezeler arasında yer alıyor. Girit ezme, cevizli biber yoğurtlaması ve zeytinyağlı deniz börülcesi de meze sofralarının vazgeçilmez tatları arasında dikkat çekiyor.

Meze, Piyaz

2022 Meyhane Fix menü Fiyatları

Fırsat bu fırsat’ deyip arkadaşlarıyla keyifli bir gece geçirmek ya da günün stresini atmak isteyenler ise 2022 yılının meyhane fix menü fiyatlarını araştırıyor. İnternet ortamında en uygun ve en kaliteli meyhaneyi keşfedilmek için incelemelerde bulunan çoğu vatandaşın son zamanlarda en çok aradıkları diğer bir başlık ise rakı fiyatları olarak dikkat çekiyor. “Rakı fiyatları 2022 kaç lira?” ve “Rakı fiyatları meyhane ücretlerini ne kadar etkiledi?” sorularının yanıtlarını arayan internet kullanıcıları, bir gecelik eğlencenin maliyetini önceden hesaplamaya çalışıyor. Meyhanelerin fix menü fiyatları bölgeden bölgeye ve işletmeden işletmeye değişik gösteriyor. Lüks bir mekân ile orta ölçekli bir meyhanede eğlenmenin maliyeti arasında önemli bir fiyat farkı oluşabiliyor. Ancak ortalama olarak çoğu işletmede hafta içi fix menülerin ücreti 350-450 lira arasında değişiklik gösteriyor. Hafta sonunda ise 450-550 lira arasında değişen fiyatlarda meyhaneler fix menü ücretlerini güncelliyor. Alkolsüz menülerde ise bu rakam yarı yarıya daha düşük oluyor. Çoğu işletmede 200-250 lira bandında alkolsüz fix menüye rastlanılıyor.

Bir Yorum Yazın