Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 05 Ağustos, 2019

Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • 0
  • 23130
  • 0
  • 0

Düğün hazırlık sürecinizin en önemli konularından biri de gelinlik seçimi. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız size rehber olacak nitelikte bir yazı hazırladık. Düğününüz hangi mevsimde olursa olsun büyüleyici bir gelin olmak hiç zor değil. Burada bilmeniz gereken mevsime ve konsepte göre hangi gelinlik modellerini seçebileceğiniz. Öyleyse düğün tarihinize ve konseptinize uygun gelinlik modelleri ile başlayalım.

Firmaları Listele

Yaz Aylarında Hangi Gelinlik Modelleri Tercih Edilmeli?

Yaz aylarının klasik düğün ayları olması hiç şaşırtıcı değil. İstenilen gelinlik modelinin giyilebilmesi, istenilen düğün mekanında düğünün yapılabilmesi, düğün fotoğraflarının istenilen mekanlarda çekilebilmesi gibi birçok sebep genellikle kişileri yaz aylarında evlenmeye götüren sebeplerdir. Başlıca nedenler arasında gelinlik seçimi olduğu için yaz mevsiminde straplez, askılı ya da kayık yaka gibi daha dekolteli gelinlik modelleri tercih edilebilir. Tül ve dantel gelinlik modelleri ile daha hafif ve vücudunuza nefes aldıracak seçimler yapmanız da bu aylarda daha mümkün. Özellikle de kır düğünü ya da kumsal düğünü yapmayı planlıyorsanız bu modeller ilk tercihiniz olmalı.

Kış Aylarında Hangi Gelinlik Modelleri Tercih Edilmeli?

Kış aylarında ise daha az dekolteli gelinlik modellerini tercih etmelisiniz. Yine şıklığınızı koruyacak dantel ve tül detaylarla zenginleştirebileceğiniz uzun kollu gelinlik modelleri sizler için alternatif fikir olacaktır. Vintage esintili boncuk ve ya kristal görünümlü taşlarla zenginleştirebileceğiniz gelinlik modelleri , narin akan bir tül etekle birleştiğinde karlar kraliçesi gibi görünmenizi sağlayacaktır.

Sonbahar Aylarında Hangi Gelinlik Modeli Tercih Edilmeli?

En romantik aylardan biri olan sonbaharda evlenmeyi düşünüyorsanız, sadece gelinlik modelinizin değil tüm konseptinizin romantik olması kaçınılmaz. Sonbaharın temsili sarı dökülen yaprakları niteleyen altın sarısı yaprak şeklindeki aplikler ile gelinliğinizin eteği hareketlendirilebilir. Yine gelin çiçeği ve saç aksesuarınızda bu detaylara yer vererek görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

İlkbahar Aylarında Hangi Gelinlik Modeli Tercih Edilmeli?

İlkbahar çiçeklerinin güzelliğini yansıtabileceğiniz gelinlik modeliniz ile ilkbahar gelini olmanın ayrıcalığını yaşamak sizce de kulağa hoş gelmiyor mu? Elinizde taze kır çiçekleri ve doğanın tüm güzelliğini gözler önüne seren bir düğün mekanı…Gerçekten düğün konseptinize ilham olabilecek bir mevsim.

Gelinlik modelinizi belirlemenize yardımcı olduğumuza göre Endavet.com’un Gelinlik kategorisindeki firmaları inceleyebilir, size uygun olan moda evlerine dilediğiniz kadar ücretsiz teklif gönderebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın