Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 30 Ocak, 2020

Sünnet Annesi Olacaklara Öneriler!

  • 0
  • 5777
  • 0
  • 0

Sünnet Annesi Olacaklara Öneriler!

Sünnet annesi için sünnet gecesi en önemli gecelerden biridir. Anneliği tatmış olan bir kadın sünnet gecesi davetiyle adeta erken yapılmış oğlunun düğününün provasına dönüşmüş hissederler. Bu gece için oldukça heyecanlı olan sünnet anneleri tüm hazırlıklarla uğraşırken bir yandan da sünnet annesi kıyafetleri arayışı içine girmesi işleri oldukça yorucu bir hale sokuyor. Bu zamanda yaşanan telaşları en azından kıyafet arama sürecindeki telaşı en aza indirebilmek için sünnet annesi için bir rehber hazırladık.

Sünnet Annesi Kıyafet Arayışı

Erkek çocuk aileleri sünnet zamanları için hayaller kurarlar ve sünnet düğününü kendi düğünlerinden bile daha heyecanla hazırlık yaparlar. Ailelerin yoğun emek harcayarak hazırlandıkları sünnet düğünü için sünnet annesi kendi kıyafetine de oldukça önem vermelidir. Yıllar öncesinde sünnet düğünleri bu kadar önem görmüyorken günümüzde sünnet düğünleri tıpkı gerçek bir düğün gibi yapılıyor. Sünnet düğünü organizasyonu oldukça emek harcanan ve kıyafetlerinde özenle seçilip giyildiği ihtişamlı bir tören haline geldi. Bu sebeple özellikle sünnet anneleri kıyafet seçimine oldukça önem veriyorlar.

Seyide Moda Evi (Bursa / Osmangazi)
Seyide Moda Evi (Bursa / Osmangazi)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►
A2 Wedding Collection / Bursa Gelinlik
A2 Wedding Collection / Bursa Gelinlik
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►

Tesettürlü Sünnet Annesi Kıyafetleri

Birçok giyim firması tesettürlü sünnet anneleri için yaz ya da kız demeden her mevsimde giyilebilecek sünnet annesi abiyeleri tasarlıyorlar. Platformumuzda bulunan abiye mağazaları ve moda evlerini inceleyebilir, dilediğiniz kadar teklif alabilirsiniz. Genel olarak tesettürlü sünnet anneleri için en çok tercih edilen abiye türleri şifon veya tül abiyelerdir. Simli, parlak taşlarla bezenmiş ya da pullu sünnet annesi kıyafetleri tesettürlü kadınlar için oldukça şık görünen modellerdir. Genel olarak sünnet annesi kıyafetlerinde tercih edilen renk beyazdır. Fakat tesettür abiye kıyafetlerde bu yıl birçok canlı renkte model tasarlanmıştır. Yapılacak olan sünnet düğününün konseptine uygun olarak aile fertlerinin birbirleriyle uyumlu renklerde tercih edecekleri kıyafetlerle düğüne katılacak olan davetlilere nefis bir görsel şölen hazırlamak sizin elinizde. Tesettürlü sünnet anneleri için vücut hatlarını çok fazla belli etmeyen a kesimde ve kasnaklı şekilde elbiseler tasarlanıyor. Bu elbiseler içinde oldukça görkemli görüneceksiniz. Bunun dışında tasarımcılar tesettürlü sünnet anneleri için pelerinli elbiseler giymelerini öneriyorlar. Omuzlardan başlayıp ayak bileklerinize kadar inen ve siz salonda adımlarınızı atarken geriye doğru süzülerek sizi takip eden ve adeta sizi sünnet annesi olmaktan çıkarıp bir kraliçe haline büründüren bu pelerinleri mutlaka denemenizi öneririz. Pelerinler daha çok A kesime sahip elbiselerde kullanılırken sade olan elbiseye ufak bir detay ekleyerek bambaşka bir hale büründürebilmeleri nedeniyle tercih ediliyor. Tesettürlü sünnet anneleri için kıyafetlerde yapılan başka küçük ama etkisi büyük olan detay kemerlerdir. Parlak kumaşlar ya da parlak taşlar ile bezenmiş bu kemerleri belinize taktığınızda sade elbiselerinize bambaşka bir şıklık katabilirsiniz.

Alchera (İstanbul / Şişli)
Alchera (İstanbul / Şişli)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Ayşe's Rose (İstanbul / Kadıköy)
Ayşe's Rose (İstanbul / Kadıköy)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►

Sünnet Anneleri İçin Beyaz Kıyafetler

Bilindiği gibi beyaz renk duru ve saf olmanın sembolü olan bir renktir. Hayatında bir kez beyaz gelinliği ile ön planda olmuş sünnet anneleri oğullarının sünnet düğünlerinde tekrar aynı heyecanı, ön planda olmayı yaşamak istiyorlar. Düğünlerde gelinler beyaz giydiği için düğüne katılan misafirler beyaz giymiyor ve gelin zaten düğün gününün başrolü iken bu resmen tescillenmiş oluyor. Aynı nedenden dolayı sünnet düğünlerinde de katılan misafirler genel olarak beyaz bir kıyafet tercih etmezler. Kadınlar böyle organizasyonlarda sadece kendi düğünlerinde beyaz giyerler başka organizasyonlarda pek tercih etmezler. İşte bu nedenle süne tanelerinin ikinci kez gelinlik deneyimleme şansı oluyor. Neredeyse her kadın kendi düğününde giymiş olduğu beyaz gelinliği unutamaz ve hep öyle bir deneyimi tekrar yaşamanın hayalini kurarlar. Bir erkek evladı olan annenin bu hayali işte bu şekilde gerçekleşiyor. Hayatlarında ikinci kez gelinliği deneyimleme şansı yakalayan sünnet anneleri genellikle beyaz kıyafeti tercih ederler. Sünnet düğünlerinde anneler beyazlar içinde salınabilirler. Her kadın en şık sünnet annesi kıyafetleri sahibinin kendisi olmasını ister. Beyaz kıyafetler içinde oldukça zarif ve bir o kadar da şık görünebilirsiniz. Her tarzdaki abiyelerin beyaz renkli olanlarını vücudunuza uygun ve tarzınıza uygun seçerseniz giyebilirsiniz. Tül beyaz elbise, A kesime sahip beyaz bir elbise, kasnaklı elbiseler, beyaz saten elbiseler ve güpür detaylı beyaz abiyeler oldukça şık durmaktadırlar.

Maxxe (İzmir / Konak)
Maxxe (İzmir / Konak)
İzmir
Teklif Al Firmayı İncele ►
Jasmine Abiye & Nisanlik (İzmir / Konak)
Jasmine Abiye & Nisanlik (İzmir / Konak)
İzmir
Teklif Al Firmayı İncele ►

Dantelli Sünnet Annesi Kıyafetleri

En güzel görünebileceğiniz ve sünnet anneleri tarafından çok tercih edilenler arasında dantelli sünnet annesi kıyafetleri bulunuyor. Genel olarak uzun şekilde tasarlanan dantelli elbiseler daha çok balo davetlerinde kullanılırken, düz model bir elbise üzerine hırka ya da yelek olarak dantelli parçalar tasarlanmıştır. Bunlar genel olarak sünnet düğünleri ve mevlitler de tercih edilirler. Gece yapılacak bir sünnet düğünü organizasyonu için kısa boyda bir sünnet annesi kıyafeti tercih edecekseniz dantelli hırka ya da yeleklerden faydalanabilirsiniz. Düz elbise ve dantelli bir hırkadan oluşan ikili takımlar sizlere çok ayrı bir hava katacaktır. Eğer tamamı dantelden oluşan bir elbise tercih etmek isterseniz açık renkli olan elbiselerde büyük dantel detayı olanları seçebilirsiniz. Sadece bazı bölgelerde dantel detayı bulunmasını istiyorsanız küçük desenlere sahip elbiseleri seçmelisiniz.

Hanedan Butik (Ankara / Çankaya)
Hanedan Butik (Ankara / Çankaya)
Ankara
Teklif Al Firmayı İncele ►
Beste Modaevi (Ankara / Çankaya)
Beste Modaevi (Ankara / Çankaya)
Ankara
Teklif Al Firmayı İncele ►

Sünnet Annesi Saç Modelleri

Elbise seçiminden sonraki en önemli detay sünnet annesi saç modelleri seçimidir. Elbisenin güzelliği ne kadar önemli ise saç modelinin güzelliği de o kadar önemlidir. Elbise ve saç modeli birbiri ile uyum içinde olmalıdır. Aksi halde güzelliğinize koskocaman bir gölge düşürebilirsiniz. Sünnet anneleri için en çok tercih edilen saç modeli genel olarak topuzdur. Ancak bu da kişinin sahip olduğu saç rengi, seçtiği elbisenin şekli, düğünün yapılacağı mevsim gibi faktörlere bağlıdır. Dağınık topuz modeli genellikle her tarz elbisenin üzerinde güzel duracak bir saç modelidir. Topuza eklenen inci, çiçek, parıltılı taşlar gibi aksesuarlarla saçınız daha ön plana çıkarabilirsiniz. Sade ve şık görünüm ile sünnet annesi olmanın hakkını verebilirsiniz. Eğer saçlarınızı toplu yaptırmaya karar verirseniz daha güzel aksesuarlar kullanabilirsiniz. Bu güzel aksesuarlardan biride şüphesiz küpelerdir. Size zariflik katacak küpeleri toplu saç modelleri ile kullanabilirsiniz. Yüksek yakaya sahip kıyafetleriniz için dağınık bir saç modeli tercih edecekseniz az aksesuar kullanmanızı öneririz. Aksi halde aksesuarlar çok fazla gelecek ve oldukça göz yoracaksınızdır. Eğer takılarınızı sergilemek istiyorsanız size vereceğimiz öneri elbette sade ve yüksekten toplanmış bir saç veya yüksek bir topuzdur. Bu sayede mücevherlerinizi gönül rahatlığı ile sergileyebileceksiniz. Eğer simli, taşlı ya da pullu elbiseler yerine sade elbiseler tercih ettiyseniz aksesuar kullanmanızı öneriyoruz.

Ahmet Gümüşsoy Kuaför ve Güzellik Salonu (İstanbul / Maltepe)
Ahmet Gümüşsoy Kuaför ve Güzellik Salonu (İstanbul / Maltepe)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Aşkın Güzellik ve Kuaför Salonu (Bursa / Nilüfer)
Aşkın Güzellik ve Kuaför Salonu (Bursa / Nilüfer)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►

Sünnet Annesi İçin Türban Önerileri

Tesettürlü sünnet anneleri için elbise seçimi yapıldıktan sonra çok fazla önem taşıyan bir seçim sırası daha var o da hangi renk ve tarzda türban takacağı seçimidir. Bu seçim gerçekten fazlasıyla önemlidir. Kıyafetiniz ne kadar güzel olursa olsun yanlış seçilmiş bir eşarp sizin çok kötü görünmenize neden olabilir. Sünnet annesi olarak günlük hayatınızda kullandığınız şal veya eşarplardan çok daha gösterişli eşarplar kullanmalısınız. Eğer kendinize taşlı sünnet annesi kıyafetleri seçtiyseniz daha sade kıyafetinize uygun renkte ama günlük kullanıma uygun olmayan şık eşarpları tercih edebilirsiniz. Eğer daha sade bir sünnet annesi kıyafeti tercih ettiyseniz seçeceğiniz eşarp parlamalı. İçinde simler bulunan ve kıyafetinizin rengiyle uyumlu bir eşarp seçebilirsiniz.

Yağmur abiye (Antalya / Aksu)
Yağmur abiye (Antalya / Aksu)
Antalya
Teklif Al Firmayı İncele ►
Venedik (Adana / Seyhan)
Venedik (Adana / Seyhan)
Adana
Teklif Al Firmayı İncele ►

Bir Yorum Yazın