Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 15 Ocak, 2020

Gerdek Gecesi İpuçları!

  • 0
  • 6618
  • 0
  • 0

Gerdek Gecesi İpuçları!

Hemen her genç kızın korkusu gerdek gecesi ve hemen her genç kızın hayali olan evlilik, sevdiği insanla aynı evde bir ömür geçirmek kadar güzel bir şey yoktur. Evlilikle beraber gelen bir takım farklılıklar da olmaktadır. Bunlardan biri de bazı genç kızlarımızda korku yaratan gerdek gecesidir. Gerdek gecesinde korku ile beraber aslında iki bedenin bir olmasının hazzını da yaşayan çiftler bu korkularını yenebilirlerse aslında o ilk gecenin öyle korkunç olmadığının da farkına varacaklardır.

Yeni evli çift

Peki ilk gece nedir?

Gerdek bir kadınla erkeğin beraber olmasına yani erkeğin penisinin, kadının vajinasına girerek aynı zamanda kadında bulunan kızlık zarının yırtılması ile gerçekleşen geceye denir. Aslında kadının ilk seks gecesine de denebilir. Gerdek nedir sorusunun kısaca cevabı erkekle kadının ilk cinsel birleşmeleri ya da kadının kızlık zarının yırtılarak birlikte olduğu ilk geceye denir.

Yeni evli çift

Gerdek Gecesinden Neden Korkulur?

Gerdek gecesinden korkulmasının asıl sebebi, halk arasında kulaktan kulağa yayılan ve fazlaca abartılarak anlatılan hikayelerdir. Kız çocukları daha küçücükken gerek akrabaların gerek komşuların gerekse aile büyüklerinin onları dikkate almadan yanlarında konuşarak anlattıkları ve fazlasıyla abartarak söyledikleri hikayeler aslında bu çocukların bilinç altında yer etmektedir. Kız çocukları da büyüdükçe ve karşı cins ilgi duymaya başladıkça o bilinç altına yerleşen hikayeler bir bir gün yüzüne çıkar ve ilk gece korkusu her geçen gün artar. İlk gece hakkında bildiğimiz bir çok şeyin aslında bildiğimiz gibi olmadığını da bu hikayeler yüzünden olduğunu ilk geceyi geçirdikten sonra fark ederiz.

Gerdek Gecesinde Korku Nasıl Yenilebilir.?

İlk gece korkusu aslında sadece gelin ve damat ikisinde de bulunabilir. Bu korkunun üzerinden gelebilmek için Önce gerdek gecesi için fikirler üretmek gerekir ve bu konuların daha önce çift arasında konuşularak aşılması gerekir. O gece geldiğinde önce ön sevişme yapılarak her iki tarafında rahatlamasına yardımcı olunmalıdır. Özellikle gelinin kendini kasmaması gerekmektedir yani eğer seks sırasında gelin kendini kasarsa, penisin içeride kasılmasına ve o korku ile o şekilde kilitli kalmaya sebep olur bunun için de küçükte olsa tıbbi müdahale gerekebilir. İlk gece korkusunun önüne geçebilmek için ön sevişme yapılarak bireylerin rahatlaması ve kadının gerekli vajinal ıslaklığa ulaştıktan sonra cinsel birliktelik yaşanmalıdır. Cinsel ilişkiden önce bu korku konuları çift arasında konuşularak gerekirse bir psikolojik tedavi de alınabilir. Tüm bunların yanı sıra bu gerdek gecesi ipuçları göz önünde bulundurulursa aslında ilk ilişkinin bu kadar korkulacak bir şey olmadığını aksine haz dolu olduğu farkına varılır.

İlk gece yaşanan olaylar;

Evlilikte ilk cinsel birleşme sırasında kadında bulunan kızlık zarı, erkeğin penisinin vajinaya girmesi ile yırtılır. Zarın yırtılmasıyla beraberse kanama olur fakat bu kanama her kadında aynı değildir. Kiminde fazla kanama olurken kiminde bir iki damla şeklinde olur. Bazı kadınlarda ise kanama hiç olmaz yani kanama olmadı diye daha önce bir birliktelik yaşamış demek değildir. Her kadının kızlık zarı aynı değildir; Kadınların tamamında kızlık zarı vardır diye bir kural yoktur. Bazı kadınlarda doğuştan gelen bir şeyle kızlık zarları olmaz. Ya da bazı kadınlarda kızlık zarı o kadar geri de olur ki defalarca ilişkiye girse de kızlık zarı yırtılmaz ve kanama olmaz, bazıları tıbbi müdahale ile yırtılırken bazıları da kadınlar doğum yaparken yırtılır.

Yeni evli çift otelde

Peki Kanama Olmazsa Karşı Tarafın Tepkisi?

Cinsel birliktelik oluktan sonra eğer kadında kanama olmaz ise karşı tarafın güven duygusu da burada ön planda olmaktadır. Günümüz erkekleri eskiye nazaran daha bilinçli oldukları için bu kanama detayını çok göz önünde bulundurmasa da, bulunduran erkeklere karşı kadınlarımız daha bilinçli olarak o erkeğe bu durumun doğal olduğunu, olabileceğini anlatmaları gerekmektedir. Aksi taktirde ortaya olumsuz sonuçlar çıkabilir. Bu yüzden ilk gece konusunda bilinçli bir şekilde ilişkiye girmek her ki taraf içinde daha sağlıklı olacaktır.

Erkekler açısından ilk gece;

Erkeklerde her ne kadar bu konuda kadınlara nazaran daha sessiz kalsalar da onlarda ilk gece için heyecan ve korku yaşarlar. Bunun onlarda da etkisi fazladır. Kadınlar nasıl bu konuda ilişkiye girmeden önce rahatlatılması gerekirse erkekler içinde aynı durum söz konusudur. Aksi taktirde kadınlarda yaşanması muhtemel olan kasılma erkeklerde de erken boşalmaya sebebiyet verebilir. Böylece ilk gece aslında düşünüldüğü gibi geçmez. Erkeklerde bu sıkıntıyı aşabilmek adına daha öncesinden kadını ile birlikte ilk geceyi konuşmalı ve bu gibi durumların olabileceğini birbirlerine anlatarak rahatlamaları gerekmektedir.

Gerdek Gecesinde Erkeğin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar;

İlk gece de kadında bulunan kızlık zarının yırtılması kadına kısmende olsa acı verdiği için kasılmalarının artmasına sebep olur. Erkek bunu dikkate alarak kadına fazla sorumluluk yüklemeden yaklaşmalıdır. Vajinanın gerekli ıslaklığa ulaştığı andan itibaren, penisin vajinaya girmesi çok sert olmamalıdır çünkü kadın canının acıması ile birlikte penisin daha çok zorlamasıyla karşılaşırsa kasılabilir ya da istemsiz bir şekilde kendini geri çekebilir bu da cinsel birlikteliğin olumsuz sonuçlanmasına yol açar. Erkek, kadına yaklaşırken daha ılımlı ve sevgi dolu yaklaşırsa, kadında kendini erkeğe teslim eder ve kasılmaları azalır. Böylece cinsel birliktelik en az acıya gerçekleşmiş olur. Bu gibi birliktelik yaşayan çiftler aslında korkmamaları gerektiğini görürler.

Vajinal Islaklığı Çiftiyle Sağlayamayan Kadın Ne Yapmalı?

İlk gece sırasında heyecandan veya karşılaşılan bir takım sorunlardan dolayı kadın gerekli vajinal ıslaklığa ulaşamaz ise bu durumda da cinsel birleşme yaşanamaz ise kadının kendini tatmin ederek gerekli vajinal ıslaklığa ulaşması sağlanmalıdır. Bu konuda erkeğin destek olması gerekir aksi takdirde kadın da vajial ıslaklık olmaz ise cinsel birleşmede kadının canı olması gerekenden çok daha fazla yanar. Aynı zamanda erkeğin de vajinaya girmesi zor olur. Vajinal ıslaklığa ulaşmadan ilişkiye girmek isteyen çiftler ilişki sonrasında her ikisi de daha fazla yorulur ve iki tarafında canının yanması muhtemel bir durumdur.

Gerdek Gecesine Bilinçli Giren Çiftlerin Yorumu;

Gerdek gecesine girmeden önce çiftler birbirleri ile konuşur. Birbirlerine korkularını beklentilerini anlatırlarsa ve cinsel birleşme sırasında oluşabilecek sorunları birbirleri ile paylaşırlarsa bu sorunlara karşı çözüm bulurlarsa, ilk gece de ön sevişmeden sonra her ikisi için de kendilerini kasmayacaklardır ve iki tarafta birbirlerine teslimiyet sunacaklardır. Bu sayede oluşabilecek tüm sorunlar ortadan kalkacak ve sorunsuz bir ilk gece yaşanacaktır. Sorunsuz geçen ilk gecenin ardından ise çiftler aslında daha küçük yaştan beri bilinç altlarına yerleştirilen o korkunun ne kadar gereksiz olduğunu fark edeceklerdir.

Bireylerin Gerdek Gecesini Yorumlaması;

Gerdek gecesini konuşan her birey, karşı tarafı düşünerek hareket etmelidir. İlk gece konuşulurken karşı tarafta bakire biri var ise ilk gecenin aslında korkulacak bir gece olmadığını söylemelidir. Aksine çiftlerin birbirlerine desteği ile güzel bir gece olduğunu anlatarak bilinç altındaki o tabuları yıkmalıdır. Bu sayede gelecek nesillerde de ilk gece korkusunu yenen her çift daha bilinçli hareket eder ve korkuyla beklenen o günün aslında öyle olmadığını, isteyince çok güzel ve özel bir gece olduğunu bilirler. Bu yüzden önce tabularımızı yıkmamız gerekir. İlk gece içinde size yardımdı olabilecek ipuçlarını bu makalemizden inceleyebilirsiniz.

Yeni evli çift

Bir Yorum Yazın