Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 16 Ocak, 2020

Gerdek Gecesi Pozisyonlarını Merak Edenler Buraya!

  • 0
  • 16029
  • 0
  • 0

Gerdek Gecesi Pozisyonlarını Merak Edenler Buraya!

Gerdek gecesi pozisyonları hakkında bilgi vermeden önce bu gecenin anlamından bahsedeceğiz. Gerdek gelin ve damadın düğün gecesinden sonra baş başa kaldıkları gece anlamına gelir. Gerdek gecesinin özelliği ise kadın ve erkeğin arasında tüm mahremiyetin ortadan kalkmasıdır. Yeni evlenen çiftlerin ilk defa cinsel birliktelik yaşayacakları ana zamana gerdek gecesi adı verilir. Evlendikten sonra ilk gece çiftler için oldukça önemli ve hassas bir zamandır. Erkek kadının aynı anda gerdek gecesine hazır olması gerekir. Birbirlerine anlayış göstermeli aynı zamanda da karşılıklı olarak zevk alması gerekir. Özellikle ilk cinsel ilişki deneyimi yaşayan kadınlarda korku olabilir. Bu korkuya ilk gece korkusu da denilebilir. Aynı şekilde erkeklerde de bazı korkular olabilir. Örneğin erekte olamama, erken boşalma gibi.

İlk Gece Korkusu Nasıl Yenilir?

1- Korkular eşler arasında konuşularak atlatılabilir. Merak edilenler ve kaygılarınızı eşinize sorabilirsiniz.

2- Eşlerin birbirine güvenmesi çok önemlidir. Eşinize güvenin ve kendinizi ona bırakın.

3- Cinsellikten korkmanızı sağlayacak, aşırıya kaçan, sert figürler içeren filmlerden hikayelerden uzak durun.

4- Cinsel birleşme esnasında başka şeyler düşünmeyin. Alakasız şeyler düşünmek dikkatinizi dağıtıp keyfinizi kaçırabilir.

5- Eğer tüm bunlara rağmen ilk gece korkusunu aşamıyorsanız evlilik danışmanı yada psikolog size yardımcı olabilir.

Bu korkuları yenmek için sohbet etmek, duş almak gibi rahatlatıcı yöntemler bulmak sizi rahatlatacaktır. İlk gece eşlerin birbirine güzel söz söylemesi, birbirlerine dokunması, ön sevişmeyi uzun tutmak sürece yardımcı olacaktır. Kısaca kulaktan dolma bilgileri, korkularınızı, endişelerinizi bir kenara bırakın ve o anın keyfini çıkarın.

İlk Gece Korunma Nasıl Olmalıdır?

Evlendikten hemen sonra hemen çocuk sahibi olmak istemiyorsanız cinsel birliktelik esnasında mutlaka korunmanız gerekiyor. Korunma yöntemlerini öğrenmek ve size en uygun olanı seçmek için bir uzmana başvurmanız gerekmektedir. En çok tercih edilen korunma yöntemlerinden biri ise doğum kontrol hapı kullanmaktadır. Uzmanlar doğum kontrol hapına evlenmeden iki ay önce başlanmasını önermektedir. Eşlerin korunma yollarını etraflıca konuşarak hap almak yerine prezervatif kullanabileceğini bilmeniz gerekir. Prezervatif doğum kontrol hapının verdiği yüksek korunma güvencesini vermeyecektir. Bu korunma yöntemlerine ek olarak aylık iğne, üç aylık iğne gibi enjeksiyonları bulunur. Deri altı kapsülleri, rahim içi araçları, kadın kondomu, sperm yok ediciler gibi korunma yöntemlerinden birini de seçebilirsiniz.

Gerdek Gecesi Pozisyonları Nelerdir?

Aşkın ve evliliğin temelini cinsellik oluşturmaktadır. Birini severseniz ona olabileceğiniz en yakın mesafede durmak ister, bedeninizle onun bedenini hissetmek istersiniz. Bu hem insanların ihtiyaçları hemde beynimizin önüne geçemediği bir cinsel dürtüdür. Cinsel birleşmeyi sadece üreme ihtiyacıyla karıştırmamak gerekir. Gerdek gecesinde ilk birleşmede oluşacak duygusal yoğunluluğu, heyecanı, isteğinizi gözardı etmemek gerekir. İlk ilişki hem kadın hem de erkek için stresli olacaktır. Birbirinizi bir süredir tanıyor olabilirsiniz. Ancak bedeninizi sunmak, sizi bedeninizin tüm çıplaklığı ile görmesi, oluşan bu yaklaşım baştan tanışmaya benzer. Dolayısıyla ilk gecenizde korku ya da tedirginlik hissetmeniz oldukça doğal bir süreçtir. Gerdek gecesinin unutulmaz olmasını istiyorsanız, yapmanız gereken en önemli şey kendinizi tamamen rahat bırakmaktır.

Gerdek gecesi pozisyonları ilişkinin seyri için çok önemlidir. Gerdek gecesi pozisyonlarını sıralayacak olursak bunlar;

1- Misyoner pozisyon: Erkeğin üstte olduğu misyoner pozisyon klasik olduğu kadar ilk gece için en uygun pozisyondur. Bununla birlikte misyoner pozisyonunda erkeğin hareketleri oldukça önemlidir. Nazik ve yavaş hareketleri cinsel birleşmeyi kolaylaştıracaktır. Ayrıca bu pozisyon yüz yüze bakmanıza imkan sağlar. Böylece eşinizi istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz.

2- Kadın üstte erkek altta pozisyonu: Bu pozisyon gerdek gecesi için oldukça uygun bir pozisyondur. Bu pozisyonda kadın üstte olsa da kontrolü erkek de sağlayabilir. Hem erkek hem de kadın bu pozisyonda aktif olabilir. Kadının orgazma kolaylıkla ulaşabildiği bir pozisyondur.

3- Cenin pozisyonu: İnsanın en masum olduğu halidir. Cenin pozisyonu anne karnından beri sahip olduğumuz, ilk gece için ise en uygun pozisyonlardan birisidir. Penis boyu yeterli olan bir erkek bu pozisyonda rahatça ilişkiye girebilir. Yeter ki biraz aşağı inip birleşme için doğru açıyı ayarlayabilmesi önemlidir.

4- Kucak pozisyonu: Kucak pozisyonunda erkek yatak ya da sandalyede otururken kadını kucağına alır. Kadın bacaklarını açarak eşinin üzerine çıkar ve birleşme için uygun pozisyona gelir. Bu sayede pozisyonun kontrolü kadında olur. Kadın için oldukça rahat ve her yöne hareket etmesi açısından ilk geceye uygun pozisyonlardan birisidir.

Gerdek Gecesi İçin İpuçları Nelerdir?

Düğün sonrası gerdek gecesi için ipuçları size bu gece için yardımcı olacak bilgilerden bazıları şunlardır;

1- Kendinize vakit ayırın, rahatlamaya çalışın. Kadının kendini ilk geceye alıştırmak için eşinden izin isteyerek banyoya gidebilir, makyajını tazeleyip hoş kokular sıkarak kendine vakit ayırabilirsin.

2- Bu zamana kadar abartılı söylenen her şeyi unutun ve kendinizi rahat bırakın.

3- Kızlık zarı sorununu kafanıza takmayın. Kızlık zarı esnek bir yapıya sahiptir. Kızlık zarı her ilişki esnasında kanayacak veya yırtılacak diye bir gerekçe yoktur. Kanama olmazsa panik yapmanıza gerek yoktur. Bu durum karşısında eşlerin birbirine güvenmesi ve dürüst olması gerekmektedir.

4- Gerdek ilk gece olacak diye bir şey söz konusu değildir. Düğün stresi, yorgunluk hissediyorsanız o gece birbirinize sarılıp uyuyabilirsiniz.

5- İlk deneyimden önce bilgi edinmek çok önemlidir. İlk cinsel deneyimini yaşayacak kadınların merak ettiği konular arasında hangi pozisyonların uygun olacağı, birleşme anının nasıl olduğu, ne hissedeceği, kızlık zarı yırtılması ve ilk gece kanamasıdır. Bu konularla ilgili araştırma yapman hem ilişkide rahatlığın hemde sağlığın için çok önemlidir.

6- Birbirinize karşı duyduğunuz aşkın ve isteğin bir belirtisi olarak ilk defa bedenlerinizi bu kadar yakından tanıyacağınız ve bu durumun her ikiniz için de bir ilk olduğunu unutmamanız gerekir. Bu nedenle de birbirinizle konuşmaktan çekinmeyin. Eşlerin birbirini dinlemesi, çekincelerini, isteklerini, meraklarını önemseyin, anlatın ve sizi ikna edecek cevaplar alana kadar devam edin. Konuşmak sizi yakınlaştırarak tedirginliği alır ve ilk gece korkusunu üzerinizden atmanızda size yardımcı olur.

7- Doğru insan doğru zaman da gerdek gecesi için önemlidir. Bu nedenle kendinizi güvende ve rahat hissettiğiniz bir ortamda olmanız gerekir.

8- Eşinize karşı negatif ve somurtkan olmayın. Eşlerin olumsuz yönlerini görmezden gelmeli, güler yüzlü olup somurtkan veya isteksiz görünmemelidir.

9- Eşiniz boşalmadan yatağı terk etmeyin. Eşiniz boşalana kadar onunla ilgilenmeye devam edin.

İlk gecede özellikle birbirinizi görebileceğiniz pozisyonları tercih etmelisiniz. Nitekim yüz yüze bakmak güven sağlar. Eşlerin birbirini incitmemesi, şefkat göstermesi gerekir. Eşlerin birbirine kötü imalarda bulunmaması gerekir. Erkeklerin gerdek gecesinde aceleci ve kaba olmaması gerekir. Gerdeğe gireceğiniz yerde veya evde aile büyükleri dahil kimsenin olmaması gerekir. Bu gecenin sizin için özel olduğunu unutmayın. İlk gece içinde size yardımcı olabilecek ipuçlarını bu makalemizden inceleyebilirsiniz.

Evlilikte İlk Gece Ne Giyilir?

Sütyen ve külot takımları, mayo tipi tek parça iç çamaşırları gibi seksi tasarımları ilk gece kıyafetleri olarak tercih edebilirsin. İpek, dantel ya da saten kumaştan tasarımları kullanabilirsin. Hareketlerini kısıtlayacak, rahatsız hissedeceğin, giymesi zor tasarımlardan uzak durmak da fayda var.

Bir Yorum Yazın