• Güzellik
  • 30 Mart, 2020

Gündelik Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

  • 0
  • 4135
  • 0
  • 0

Gündelik Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Günlük hayatta dışarı çıkarken yapılan makyajlar genellikle gündelik göz makyajı ile oluşmaktadır. Göz makyajı, yapılan makyajda en önemli detaydır. Makyajın gösterişli ya da sade olması genellikle göz makyajına bağlıdır. Sade bir görünüm elde etmek isteyen kişiler gündelik göz makyajı teknikleri ile istedikleri görünüme sahip olabilir. Günlük göz makyajı için kahverengi göz makyajı doğru bir seçenek olacaktır. Yalnızca koyu kahverengi tonunun tüm göze uygulanması ile çarpıcı bakışlara sahip olabilirsiniz. Göz makyajında ten rengi oldukça önemlidir. Cildin rengi ile göz kapaklarının rengi eşitlenmelidir. Bu nedenle göz makyajına başlamadan önce fondöten ya da kapatıcılar ile göz kapaklarına geçmek gerekir. Çoğu kişinin gülük göz makyajı için makyaj tercihi far rengine göre değişiklik göstermektedir. Günlük göz makyajı önerileri arasında gözlerin sade bırakılması da en çok tercih edilen makyajlardan biridir. Makyaja başlamadan önce tüm göz kapağına far bazı sürülerek, farın daha sabit kalması sağlanmaktadır. Aynı şekilde far görünümünün daha pürüzsüz gözükmesini de sağlar.

makyaj1

Günlük Makyaj Önerileri Nelerdir?

Günlük hayatta makyaj yapmak isteyen fakat makyaj ile çok uğraşmak istemeyen kişiler için çeşitli makyaj önerileri bulunmaktadır. Bu öneriler ve uygulama teknikleri kişinin isteklerine ve tercihlerine göre değişmektedir. Günlük hayatta yapılan makyajlarda daha çok sadelik ön plandadır. Bu nedenle uygulanan renklerde de açık tonlar tercih edilir. Günlük makyaj önerileri arasında ilk olarak tüm cilde makyaj bazı uygulanmaktadır. Makyajın daha kalıcı olması ve gün boyu sabit kalması için bu baz tüm cilde yayılmalıdır. Yanaklara sürülecek olan kontur tonuna da dikkat edilmelidir. Daha sade makyajlarda yanaklara uygulanan kontur tonu saha hafif bırakılır. Bu da yanaklarda daha doğal bir görünüme neden olur. Günlük makyaj önerileri arasında kahverengi göz makyajı en sık tercih edilen makyaj çeşitlerinden biridir. Yalnızca göze ağırlık verilen makyajlarda kahverengi tonları sıkça kullanılmaktadır. Daha buğulu göz makyajı elde etmek isteyen hanımlar kahverenginin farklı tonlarını bir arada kullanarak istedikleri makyaj görünümüne sahip olabilirler. Kahverengi göz makyajı tüm makyajda en dikkat çekilen teknik olacaktır.

makyaj2

Makyaj İle Sağlıklı Cilt Görünümü Elde Etme

Makyaj yapmanın en temel nedeni cildin daha sağlıklı ve canlı durmasını sağlamaktır. Bu nedenle yapılan makyajlarda esas alınan doğru tekniklerin kullanılarak cilde sağlıklı görünümü vermektedir. Cildin daha sağlıklı gözükmesi için makyaja başlamadan önce temizlenerek cildin iyi bir şekilde nemlendirilmesi gerekmektedir. Bu nemlendirme işlemi cilde uygulanan tüm makyaj tekniklerinin, ciltte daha düzgün ve sağlıklı durmasını sağlayacaktır. Ardından makyaj bazı kullanmak fondötenden önce cildi makyaja hazırlamaktadır. Aynı zamanda cilde doğal bir parlaklık katar. Uygulanacak olan fondöten cilt rengi ile bir olmalıdır. Cildin tüm noktalarının eşitlenmesi için fondöten uygulamasının doğru bir şekilde yapılması gerekir. Ardından göz altları kapatılarak cilde sağlıklı bir görünüm verilir. Cildin daha canlı ve aydınlık gözükmesi için yüz hatlarında çıkık olan bölgelere highlighter uygulaması yapılmalıdır. Yanaklara sürülen allık ise cildin daha sağlıklı gözükmesini sağlamaktadır. Bu nedenle pembe ya da şeftali tonlarında allık sürülmesi gerekmektedir. Yanaklara doğal bir çukur vermek için de kontur uygulaması yapılır.

makyaj3

Doğru Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz makyajı, tüm makyajın duruşunu belirlemektedir. Bazı buğulu göz makyajları doğal bir görünüm verirken bazıları ise gece makyajı olarak kullanılmaktadır. Kahverengi tonlarda bir far kullanımı makyajın her iki türlü de uyumlu olmasını sağlayacaktır. Kahve renkteki fara başka tonlarda da far uygulaması yapılmaktadır. Göz makyajının doğru bir şekilde yapılması için tüm göze primer uygulaması yapılmalıdır. Bu uygulama farın daha güzel bir şekilde gözükmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda göz makyajlarının olmazsa olmaz rimel uygulamasının da dikkatli yapılması gerekmektedir. Rimel uygulaması yaparken kirpik dibinden başlanmalıdır. Bu teknik üst kirpik ve alt kirpiklerin daha uzun ve hacimli gözükmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda göz makyajı için kalem ve eyeliner uygulaması da oldukça önemlidir. Kirpik diplerinden sürülen eyeliner, gözün daha çekik ve büyük durmasını sağlayacaktır. Günlük göz makyajı yapacak olan kişiler için koyu kahve tonlarında eyeliner uygulaması da göz makyajının doğru yapılmasını sağlayacaktır. Bu tarz makyajlarda gözlerin iç kısmına sürülen göz kaleminin rengi de ten rengi ya da koyu kahve tonlarında olmalıdır.

makyaj4

Sade Makyaj Görünümü Nasıl Sağlanır?

Sade makyaj tekniği, diğer makyaj tekniklerine göre daha kolay ve uygulaması hızlı olan bir tekniktir. Sade bir makyaj yapmak isteyen kişiler ilk olarak cilt tonunu eşitleyecek ürünler kullanmalıdır. Ten uygulaması bu tarz sade makyaj tekniklerinde en önemli adımdır. Genellikle sade makyaj yapmak isteyen kişiler cilt için gerekli olan makyaj adımlarına ağırlık vermektedir. Fondöten ya da BB krem ile tüm cilde uygulanan bu ürün sonrasında yanaklara allık uygulaması yapılmalıdır. Ardından yüz hatlarının çıkık olan bölgelerine highlighter uygulaması cildin daha aydınlık gözükmesini sağlayacaktır. Bu tarz makyajlarda kontur yüze bir orantı verecektir. Bu nedenle sade makyajlarda kontur uygulaması fazla yapılır. Göz makyajında sadelikten yana olunması için yalnızca rimel uygulaması doğru bir sade makyaj görünümü elde etmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda kaşların taranarak boyanması da cildin daha güzel gözükmesini sağlayacaktır. Bu tarz sade makyajlarda dudağa sürülen ruj da hafif tonlarda olur. Bunun yanı sıra yalnızca parlatıcı sürmekte son zamanların en popüler sade makyaj görüntünü sağlayacaktır.

makyaj5

Yoğun Göz Makyajı İle Makyaj Nasıl Yapılır?

Yoğun göz makyajı uygulaması gece davetleri ya da özel günler için yapılan makyaj tekniklerindendir. Makyajda göze ağırlık verilmesi göz çekiciliğini arttırmaktadır. Aynı zamanda odak yalnızca gözlerde olacaktır. Yoğun göz makyajında siyah ya da kızıl far tonları tercih edilmelidir. Smokey eye makyaj tekniği, yoğun göz makyajları için önerilen bir tekniktir. Aynı zamanda göze uzun ve kuyruklu bir eyeliner çekilmesi de gözlerin görünümünü daha net bir şekilde belli edecektir. Rimel uygularken kirpik dibinden ucuna kadar hacim verilerek sürülmesi gerekmektedir. Yoğun göz makyajlarında ten makyajı da iyi bir şekilde yapılmalıdır. Cildin pürüzsüz gözükmesi için birkaç kat fondöten ya da BB krem uygulaması yapılmalıdır. Ardından kontur ve aydınlatıcı uygulamalarının yapılası gerekmektedir. Bu iki ürünün uygulaması da yoğun bir şekilde yapılır. Genellikle göz makyajının ağır olduğu makyajlarda dudaklar sade ve boş bırakılmaktadır. Dudakta nude tonlarda bir rujun tercih edilerek sürülmesi yoğun göz makyajlarında doğru bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Dudak parlatıcısı da bir diğer kullanılan dudak ürünüdür.

makyaj6

Çekik Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Günümüzde en moda göz makyajlarından biri çekik göz makyajıdır. Bu makyaj görünümü ürünlerin doğru bir şekilde kullanılması ile verilmektedir. Gözlerin tamamen fondöten ile eşitlenmesinin ardından kahve tonlarında ya da siyah göz farı ile gözün dış tarafında doğru uygulama yapılmalıdır. Bu uygulama gözün daha çekik durmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda eyeliner uygulaması da göz çizgisi ile orantı bir şekilde kirpik dibinden yapılmalıdır. Bu tarz makyajlarda rimel kullanımı dış kirpiklerde yoğun bir şekilde yapılır. Bu da gözün olduğundan daha çekik gözükmesine yardımcı olur. Ayrıca sizler için hazırladığımız ''etkileyeci makyaj modelleri'' makalemizi inceleyebilirsiniz.

makyaj7

Bir Yorum Yazın