• Yeme İçme Mekanları
  • 03 Şubat, 2023

Sevgililer Günü Kutlama Önerileri

  • 0
  • 3174
  • 0
  • 0

Günler bahane, sevgiler daim olsun elbette. Ne sevginin ifadesi ne de sevdiğimize minnetimiz bir güne sığmasa, bir günle sınırlanmasa da 14 Şubat pek çoğumuz için kutlanası bir gün. Çünkü dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi bizde de sevgililer günü. Aziz Valentine ve Roma dönemine dayanan geçmişi, ortaya çıkışı artık pek çoğumuz için malum. Geçmişi eskiye dayansa da 1800li yıllardan sonra kutlama yapılmaya başlanan bir gün olmuş. Günümüze gelinceye kadar da neredeyse bütün dünyada sevgililer günü kutlaması oldukça yaygınlaşmış.

Anlamı güzel de bu anlamın içini nasıl dolduracağız, günü nasıl kutlayacağız? Ne yaparsak, ne alırsak hem günü sevdiğimizle gönlümüzce geçirmiş olacağız hem de sevdiğimiz mutlu olacak?

Seçenek çok aslında. Tek yapmanız gereken sizin ve sevgilinizin beğenilerini, bütçenizi düşünerek birine ya da birkaçına birden karar vermek. Buyurun birlikte bakalım

1- Güzel Bir Akşam Yemeği

Sık sık yapılmıyorsa şık, nezih bir ortamda güzel bir akşam yemeği sevdiğiniz ve sizin için özel bir gün geçirilmesini sağlayacaktır. Sevgililer günü yemek programı için olmazsa olmazlardan biri şık, nezih bir ortam yanında masanın konsepte uygun masa süsü kullanılarak hazırlanmış olması ve kırmızı şaraptır. Romantizm için, canlı müzik performansı ya da kayıttan romantik şarkıların yer aldığı, dans edilebilecek bir ortam günü taçlandırır. Bu organizasyonu evde yapmak da mümkün. Sevdiğinizin evde olmadığı saatlerde yapılan hazırlıkla, yemeğinden masa düzenine, müziğine kadar romantik bir ortam yaratarak ona güzel bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Yemek bitiminde, birlikte romantik bir film izlemek, dans etmek, sohbetle geçmişe, anılara yolculuk da keyifli olacaktır. Bu tür organizasyonlarda rezervasyonun önemli olduğunu ve bir sürprizle karşılaşmamak için önceden mekan ile iletişime geçmenin gerekli olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bu tarz organizasyonlarda deneyim sahibi olan mekanlar öncelikleriniz arasında olmalı. Bir kaç öneri verecek olursak, İstanbul için; Miracle Restaurant, İzmir için; Rosole Ristorante İtaliano ve Bursa için; Tola Restaurant Lüks mekanları tercih edebilirsiniz.

2- Mum ve Kırmızı Güller

Mum ve kırmızı güller her özel günün başta gelen kurtarıcılarındandır. Aşkın en iyi ifadelerinden biri olan kırmızı gül, ister tek isterse güzel bir aranjman eşliğinde sunulsun sevgilinin kalbini kazanmak, onu mutlu etmek için mükemmel bir armağandır. Yemek masası düzenlemelerinin de vazgeçilmezlerindendir. Sevgililer gününde de romantik bir ortam isteyenler için ister evde ister gittiğiniz mekânda mum ve kırmızı günlerin yer aldığı bir masa geceye ayrıcalık katacaktır.

3- Sevgililer Günü Organizasyonları

Klasik kutlamalar devam etse de her yıl farklı seçenekler, trendler de ortaya çıkıyor. Sözgelimi, ne zamandır düşündüğün evlenme teklifi organizasyonu için sevgililer günü iyi bir tercih olabilir. Bunu yemekte kendin yapacağın gibi sıra dışı, özel bir an olarak hatırlansın diyorsan özel gün ve kutlamaları için hizmet veren organizasyon şirketlerinden de hizmet alabilirsin. Tanıştığınız ya da birlikte vakit geçirmekten hoşlandığınız bir yerde, teknede, doğayla iç içe bir mekânda, canlı müzik eşliğinde bir ortamda bunu yapabilirsin. Helikopterde şehri yukarıdan seyrederken, paraşütle yan yana atlarken gibi daha çılgınca fikirler de olabilir elbette, seçenek çok!

4- Hediye

Sevgililer günü için hoş bir kutlama yoludur hediye almak. Derler ki küçüğü büyüğü olmaz, önemli olan gönlünüzden kopan, onun da seveceği bir şey olması Böyle denilir de zordur biraz hediye seçmek. Beğenir mi, kullanır mı, sever mi, giysiyse bedenine uyar mı gibi sorular günlerce düşündürür kişiyi. Ama bazı ayrıntılara dikkat edildiğinde çok da düşünmeye gerek yok diye düşünüyoruz. Hediye alırken sevdiğimizin zevk ve beğenilerini, neye ihtiyacı olduğunu bilmek büyük avantaj. Seçimi buna göre yaptığınızda aldığınız hediyeyi beğenme olasılığı da yükselecektir. Ama her ihtimale karşı hediye paketinin içine bir değiştirme kartı iliştirmek işinizi kolaylaştıracaktır.Farklı, unutulmaz bir hediye olsun diyorsan, bütçen ve tarihler uygunsa yurtiçi ya da yurtdışı tatili programı ya da bir-iki gün dinlenmek için yakın yerlerde bir otelde konaklamak da mükemmel bir hediye olabilir.

Klasikler arasında ise burcuna uygun doğal taştan yapılmış takılar, çiçek, kalpli ayıcıklar, çanta, cüzdan, saat, giyim türü eşyalar başta geliyor. Yine adının yazıldığı bardak, anahtarlık türü aksesuarlar ya da kendi el emeğinizle hazırladığınız atkı, bere türü hediyelerle de sevdiğinizi mutlu edebilirsiniz. Dedik ya, ne alırsınız alın gönülden gelmesi ve bunun hissettirilmesi önemli.

5- Sevgililer Günü Sözleri

Her yıl sevgililer günü yaklaşırken sosyal medya ortamında sevgi ifadesi sözler çokça yer alır. Özellikle vereceğiniz hediyeye eklenen karta neler yazabileceğinizle ilgili önerilere her yerde rastlarsınız. Ama siz siz olun sevgi sözcüklerini başka yerde aramayın. Sevginizi, aşkınızı kendi sözcüklerinizle ifade edin sevdiğinize. Farklı kaynaklardan en güzel alıntı sözcükler bile sizin içinizden gelen, gerçek duygularınızı yansıtan ifadelerinizin yerine tutamaz. Ama yine de kendi sözcüklerinizi belki bir-iki dizeyle zenginleştirmek isterseniz ünlü şairlerimizin o muhteşem aşk şiirlerinden çok kısa alıntılar yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın