• Sağlıklı Beslenme
  • 03 Mart, 2021

Tuttuğum Dilekleri Nasıl Gerçekleştirebilirim?

  • 0
  • 6177
  • 0
  • 0

POİNTS OF YOU

TUTTUĞUM DİLEKLERİ NASIL GERÇEKLEŞTİREBİLİRİM?

Hoş geldin Mart ! Umarım iyi niyetli dileklerimizi pozitif düşüncelerimizle buluşturup, isteklerimizi gerçekleştirebileceğimiz bir bahar olur. Hafta başında dünya üzerinde pek çok yörede kutlanan 1 Mart Marteniçka etkinliğini endavet.com aracılığı ile Size anlatmaya çalıştım. Burada temel uygulama kırmızı ve beyaz iplerden yaptığımz bilekliklerimizi leylek veya kırlangıç görene kadar bileğimizde taşımak, gördükten sonra çiçek açmış bir ağaca veya büyükçe bir taşın altına koymaktı. Kırmızı beyaz bilekliğin bizde yarattığı his; iyi niyetlerle bileğimize bağladığımız bilekliğimizin, enerjisini görünür kılmaktı. Eğer bilekliklerini hala hazırlamadıysanız endavet.com instagram sayfasında yayınladığımız ‘’Nasıl marteniçka yapılır?’’ videosunu izleyerek öğrenebilir, dileğinizi tutmadan önce bilgi sahibi olmak için bir önceki makalemi okuyabilirsiniz.

Kısaca Marteniçka; Yeşeren doğanın insan üzerindeki pozitif etkisiyle birlikte içimizde yeşeren umutlarla dileklerimizin gerçekleşebileceğini hatırlamaktır.

DİLEĞİME AYNA TUTMAK

Düşünen ve hisseden canlılar olarak hayatımızda aldığımız çoğu kararı bakış açılarımıza göre şekillendiririz. Bu bakış açılarımız doğduğumuz günden itibaren, ailemiz, kültürümüz, çevremiz ve deneyimlerimiz tarafından belirlenir. Kimilerini miras alırız, kimilerini yolda ilerlerken sahipleniriz. Hangisinin işimize yaradığını çoğu zaman farkına varmadan benimseriz. Aslında ihtiyacımız olan ara sıra bakış açılarımızı gözden geçirmek, işe yaramayanları değiştirebilme esnekliğini alışkanlık haline getirmek. Peki bu mümkün mü? İşte Points of You Koçluk Aracı, bunu yapmanızı sağlayacak yaklaşımlardan bir tanesi.

Points of you’daki hedefimiz; kişinin, fototerapi ilkeleri kullanılarak farklı bakış açıları kazanmasına ve pozitif yönde değişimine destek olmak.
Yönetimimiz: Points Of You’nun temel taşlarından biri sezgileri ve duyguları
kontrol eden sağ beyin ile analizden sorumlu olan sol beyin arasında
entegrasyonu sağlamaktır. Bu stratejik kombinasyon dişi tarafımız
Olarak nitelendirilen yaratıcı bölüme hitap eden fotoğrafla (görsel), erkek
Tarafımızı nitelendiren analitik bölümü aktive eden kelimenin buluşmasıdır.
Bu method, maksimum bakış açısının gözlemlenmesine odaklanmıştır.
Hayatımızda başa çıkmaya çalıştığımız konularla ilgili olabilecek tüm
Bakış açılarını ortaya koymak isteriz bu konular çift ilişkisi ebeveynlik
Kariyer sağlık veya üzüntü ve endişe yaratan karar vermek istediğimiz
Bir şey üzerine olabilir bakış açımızı genişletmeyi başardıktan sonra
,bize en yakın gelen ve bizi yeni ortaya çıkan seçenekleri seçmeye sürükleyen
Bir süreç başlar ve kendimize koyduğumuz hedefe yönelik eylemleri planlama
İle bu süreç devam eder.

Hayattan beklentimiz, hayata bakış açımızın aynasıdır. Poins of you Koçluk aracıyla birlikte bu aynaya farklı bakış açılarından bakmak en büyük fırsattır. Bakış açımızı genişleterek hayat aynamıza bakmak farkınlıklar kazandırır.

Her insanın, deneyimlediği şey hakkında sonsuz bakış açısı vardır. Gerçek zorluk, bildiğimizin dışında bir bakış açısı ile bakabilmek, olayları yeni açıdan görmektir. Değişim, genelde olaylarıbaşka bakış açılarından görmeye hazırolduğumuzda başlar. Bunu yapabilme kabiliyeti bireysel, profesyonel, organizasyonel gelişim anlamında büyüme sürecinin önemli bir parçasını oluşturur.

Metodumuz, duygu ile mantığın çekişmesinin aynı anda harekete geçirilmesi ile bilinçaltımızın savunma mekanizmasını devre dışı bırakıp, farklı bir pencere açılmasına vesile olur. Karışıklığınbertaraf edilmesi ile –meli,-malı listemizdenkurtulmuş olur ve yeni düşünceye yer açarız. Sürecin tamamlanması ile radarımızdan kaçan seçenekleri yakalar ve sıkıştığımız yerden çıkacak gücü buluruz.

Points of You’da her resim, altındaki kelimenin anlamı ile belirgin bir biçimde alakası olmayacak ve tek bir bakış açısı yansıtmayacak şekilde dikkatlice seçilmiştir. Böylece düşünce sisteminin ve duygularımızın maksimum seviyede uyarılması sağlanır.

Bu metot, maksimum bakış açısının gözlemlenmesine odaklanmıştır. Hayatımızda başa çıkmaya çalıştığımız konularla ilgili olabilecek tüm bakış açılarını ortaya koymak isteriz. Bu konular, çift ilişkisi, ebeveynlik, kariyer, sağlık veya üzüntü ve endişe yaratan, karar vermek istediğimiz bir şey üzerine olabilir. Bakış açımızı genişletmeyi başardıktansonra bizi, bize en yakın gelen ve yeni ortayaçıkan seçenekleri seçime zorlayan bir süreçbaşlar ve kendimize koyduğumuz hedefe yönelik eylemleri planlama ile bu süreç devam eder.

Oyuna giren sen ve oyundan çıkan sen arasındaki farkı ,bakış açının nasıl genişlediğini göreceksin ...

EĞİTİMCİ:

1973 İzmir doğumluyum.Anadolu Üniverstesi Lisans diplomamı İktisat Fakültesi, Kamu yönetimi alanında aldım. Koçluk NLP Points of You farkındalık eğitimi sertifikalarımı Etkin İnsan Enstitüsü ve Ege Üniverstesi iş birlikli programdan ICF onaylı aldım. Hayatımı etrafımdaki sevdiğim insanlara pozitif düşüncelerimi aktarmaya çalışmak, onlarında pozitif düşünmesini sağlamak ile geçirdim. 2015 yılından beri Profesyonel Bütünsel Yaşam Koçluğu yapmaktayım. NLP ile koçluk eğitimimi birlikte tamamladım, sonrasında mesleğim icra etmeye başladım. 5 yıldır hedefine gitmek isteyen insanlara yol arkadaşlığı yapmaktayım. Tamamen tarafsız yürüttüğüm koçluk araçlarımda kendinize ayna olmanızı sağlamak ve farkındalıkla çıktığınızı görmek en büyük mutluluk kaynağım.

Serap Ertürk/ Bütünsel Yaşam Koçu

Bir Yorum Yazın