• Diyetisyen
  • 26 Nisan, 2022

Yeni Nesil Zayıflama Yöntemleri ile Sağlıklı ve Hızlı Kilo Verilir mi ?

  • 0
  • 92
  • 0
  • 0

Yaz mevsiminin yaklaştığı şu günlerde kilo verme, zayıflama uğraşları daha da hız kazanmaya başladı.  Kalın giysilerin gizlediği fazla kiloları, yazın hafif, ince giysileriyle gizlemek daha zor hale geldiğinden fazla kiloları olanlar bir an önce kilo verme derdinde. Elbette sağlık açısından da gerekli kilo vermek. Diyetten spora kadar pek çok yol var bunun için. Ancak bazen bunlardan daha fazlası da gerekebiliyor. Özellikle de kilolar belli bölgelerde toplandıysa. Bölgesel zayıflama için ne yapmalıyım, bölgesel zayıflama nasıl olur arayışının peşine düşüyoruz böyle durumlarda. En büyük sorunumuz da vücuttaki yağlarımız. Görüntü bir yana, oranı belli bir miktarı geçti mi bu yağlar obezitenin de habercisi çünkü. Peki, bunu nasıl tespit edeceğiz? Tabii ki uzman görüşüne başvurarak, erkeklerde yağ oranı kaç olmalı, aynı oran kadınlar için de geçerli mi, değilse, kadınlarda yağ oranı kaç olmalı gibi soruların cevabını öğreneceğiz. Uzmanlara göre, yetişkin bir erkeğin vücut yağ oranı yüzde 12 ile 18 arasında, kadınların yağ oranı ise yüzde 20 ile 28 arasında olmalı. Bu sınırların üzerine çıkıldığı an şişmanlık, obezite gibi sorunlar başgösteriyor. Bu yüzden kilo vermek yanında vücuttaki fazla yağ oranını azaltmak, gidermek de son derece önemli. Son yıllarda bu alanda geliştirilen farklı yöntemler ilgi görmeye ve tercih edilmeye başlandı. İşte yeni nesil zayıflama yöntemleri ve yararları.

Andulasyon Terapi ile Sağlıklı Kilo Ver Hızlı İncel

İşinde uzman bir diyetisyen aracılığıyla sağlıklı bir diyetle birlikte uygulandığında kolaylıkla kilo vermeyi sağlayan Andulasyon terapi, dokulara kan akışını arttırarak metabolizmayı hızlandırmaktadır. Uzman doktorlar tarafından uygulanan bu terapi de, kullanılan cihaz yardımıyla yaratılan dalgaların vücutta oluşturduğu hareketlenmeler, vücutta enerji harcanmasını sağlayarak yağların hızla çözülmesine, yakımına yardımcı olur. Yalnızca göbek gibi belli bir bölgede, bir organda değil tüm vücutta etkili olan Andulasyon terapi, incelme sağlaması dışında, kronik ağrıların giderilmesinde, yorgunluğun azalmasında da etkilidir. Cildi sıkılaştıran, sağlıklı bir görünüm kazandıran bu terapi, kişinin kendini enerjik hissetmesini, rahatlamasını da sağlar. 15 ile 20 seans sorunların çözümü için etkili olacaktır.

UltraShape ile Bölgesel Fazlalıklarından Kurtul

Ne kadar uğraşırsak uğraşalım bazen ne diyet, ne de egzersiz yeter bazı bölgelerdeki yağları eritmeye. İşte o zaman imdadımıza yetişen uygulamalardan biri de ultraShape işlemidir.  Odaklı ultrason ve radyo frekansın birlikteliğiyle uygulanan bu yöntem ile vücuttaki değişiklikleri iki hafta gibi kısa bir sürede görmek mümkün. Vücuda zarar vermeden yapılan bu işlem ile, vücuttaki düzensiz yağ dağılımı yok edilir, vücut şekle girer. Güzellik merkezlerinde, işinin ehli uzmanlar tarafından uygulanan bu yöntem, özellikle karın, basen ve yan simitler için oldukça etkilidir. Bölgesel yağlanmaları azaltmak, karın, basen gibi bölgelerde incelmeyi sağlamak, vücudu şekle sokmak için güvenle başvurulabilecek bir yöntemdir. 

Lipoliz ile Fazla Yağların ile Vedalaş

Bölgesel yağ eritme uygulamalarından biri de Lipoliz. Yalnızca karın, basen, bel, kalça, kollar, bacak için değil, gıdı, gözaltı torbaları, koltuk altı bölgesi, çene altı yağları gibi yerlerde de etkili. Soyadan elde edilen fosfatidil kolin maddesiyle uygulanan bu yöntem, vücutta yağlanmayla birlikte oluşan şekil bozuklukları, selülit, selülit sonucu meydana gelen portakal kabuğu görünümü gibi sorunların giderilmesinde de etkili. Güzellik merkezi tarafından uygulanan bu yöntem erkeklerin sırt yağ birikintilerinin tedavisinde de kullanılıyor. Beslenmeye dikkat ederek, egzersizi hayat tarzı haline getirerek Lipoliz ile alınan sonucu korumak mümkün. Lipoliz’in bir de soğuk olanı var.  Soğuk Lipoliz nedir sorusunun cevabını hemen verelim: bölgesel incelmede bazen 1 seansta bile yani çok kısa bir sürede sonuç alınan bir uygulama. İşlem, CRYO lipo cihazıyla gerçekleştiriliyor ve yağ hücreleri, yüksek derecede bir soğukla, vakumla parçalanarak yok ediliyor.

G5 Masajı ile Selülitlere Yol Ver

İşte selülitler için etkili bir yöntem daha: G5 masajı… Farklı masaj tekniklerini kafası değiştirilerek uygulayan, döner başlığıyla dairesel, yukarı, aşağı ve basınçla yan yana hareket ederek derin bir masaj sağlayan özel bir cihazla uygulanıyor bu masaj.  G5 masajı, cihazı sayesinde ritmik, hızlı titreşimlerle sıkılaşma sağlayarak selülitlere veda etmenizi kolaylaştırıyor. G5 bölgesel zayıflama için de son derece yararlı bir masaj türü ve güzellik merkezlerinde uygulanan bu masaj ödemin atılmasında, spazm tedavilerinde de kullanılıyor. G5 masajını vücudun her tarafına uygulamak mümkün ama en çok tercih edildiği bölgeler, kalça, popo ve üst bacaklar. Selüliti giderdiği gibi selülit oluşmasını da önleyen masaj, kasları güçlendirir, kan dolaşımının, metabolizmanın hızlanmasını, toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar. Daha çok  sırt, omuz, uyluk, kalça, mide gibi bölgelerde tercih edilir.

Bunların dışında, yine selülit ve bölgesel kiloların verilmesi için etkili olan yöntemlerden biri de Lenf drenaj uygulamasıdır. Lenf drenaj nedir sorusunun cevabına gelince: Basınç masajı yapan cihazlarla uygulanarak selülite, bölgesel fazla kilolara neden olan ödem ve toksinlerin idrar yolu ile vücuttan atılmasında etkili olan bir yöntemdir.

Yaz geliyor, bir an önce vücudunuzu forma sokmak için siz de ihtiyacınız olan yöntemi seçebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın