Aleyna Aykurt
3 yorum
Tıkla Ara0850 888 63 88
 • online Online

Aleyna Aykurt

İstanbul/Adalar

Diyetisyen Aleyna Aykurt, İstinye Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olmuştur ve İstanbul’da çalışmaktadır. Aykurt, sağlıklı beslenme ve diyet için kendisine ulaşanlara online beslenme danışmanlığı ve yüz yüze beslenme danışmanlığı yoluyla hizmet vermektedir.

Sağlıklı beslenmek hayatın olmazsa olmazlarından biridir. Bu konuda yanlışlara düşmemek ya da yapılan yanlışlar sonucu ortaya çıkan sağlık sorunlarını beslenme alışkanlığımızı da değiştirerek çözmek için mutlaka bir uzmana danışmak gerekir. Sağlıklı beslenmenin önemli rehberlerinden, uzmanlarından biri olan diyetisyen Aleyna Aykurt, İstinye Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunudur ve İstanbul’da çalışmaktadır.

Merkezi İstanbul’da olsa da, Online beslenme danışmanlığı ile Türkiye’nin her yerine ulaşma olanağı bulunan Aykurt, fit bir bedene sahip olmak ve sağlıklı beslenmek için, yalnızca diyet listeleri vermekle yetinmeyerek, kilo verme sürecinde kolaylıkla yapılabilecek, pratik, düşük kalorili, besleyici ve lezzetli yemekler, tarifler konusunda da danışanlarına yardımcı olmaktadır.

Beslenme eğitimi ve kalıcı alışkanlıkların çocukluk döneminde başladığını belirten diyetisyen Aleyna Aykurt, sağlıklı beslenmenin bir lüks değil, bir sağlık gerekliliği olduğunu ifade eden RyanFrimmel ile aynı görüşü paylaşmakta ve bunun için günde en az 2 litre su tüketmekten her gün dengeli, yeterli kahvaltı yapmaya, tam tahıl ürünlerini tercih etmekten zeytinyağı kullanmaya kadar bir dizi öneriyle danışanlarını yönlendirmekte, aydınlatmaktadır.

Kilo verme sürecinde yapılan en büyük yanlışlardan birinin bazı besin türlerini tüketmekten kaçınmak olduğunu belirten Aykurt, hem sağlığımızın bozulmaması hem de sağlıklı kilo vermek için karbonhidrattan proteine bütün besin türlerini ama ölçüsünü kaçırmadan tüketmemiz gerektiğini özellikle vurgulamaktadır, Besin çeşitliliğine dikkat ederek listelerini oluşturmakta ve dengeli beslenmeyi desteklemektedir.

Çalıştığı alanlardan birisi de Tip 2 diyabet olan diyetisyen Aleyna Aykurt, insülin hormonunun fizyolojik olarak kilo aldıran bir etkisi bulunduğunu, vücuda alınan insülin dozları arttıkça kilo vermenin zorlaşacağını ve Tip 2diyabet hastalarının yaşam tarzı değişikliği ve kendilerine özgü bireysel bir beslenme programı uygulamadan, tek başına insülin tedavisinden cevap beklemelerinin hata olacağını belirtmektedir.

Aykurt’un Aykurt’un hazırladığı kişiye özel diyet listeleriyle birlikte yönlendirdiği Personel Trainer desteği ve spor salonları istediğiniz forma bir an önce kavuşmanızı daha da kolaylaştıracaktır.

Diyetisyen Aleyna Aykurt’un hizmet verdiği alanların başında kilo verme, kilo alma, kişiye özel beslenme programları, Tip 2 Diyabet gelmektedir.

Online beslenme danışmanlığı veren diyetisyen Aleyna Akkurt’un önerileri doğrultusunda, tamamen bilimsel yöntemlere dayanarak uygulanan diyet listeleriyle kilo verme, sağlıklı beslenme, fit olma ve fit kalma konularında yardım almak için sayfamızdaki iletişim formunu doldurmanız yeterlidir.

Görüşler 3

 • Aslı G******
  20.08.2021

  Beni 50 yaşımdan sonra hayata döndürdü.Çok teşekkür ederim sizler Aleyna hanımcım

 • gizem C******
  03.08.2021

  Şiddetle tavsiye !!! online olmaz diye düşünüyordum aslında ama,hiç bir fark yokmuş karşılıklı görüşmekle.

 • Ceren T******
  10.07.2021

  Valla veremem diye inandırmıştım kendimi,kaç kez denedim kendi çabamla,ama profesyonel destek bambaşkaymış teşekkürler Aleyna hanım

Size Ulaşalım

Bilgi talebiniz doğrudan diyetisyene gönderilir.
Bizi nasıl buldunuz?
Aleyna Aykurt - konum
X : 38.99700912399451 Y : 35.27286562499999

Tüm Türkiye