endavet.com - Ceren Taşdemir
3 yorum
 • yuzyuze Yüzyüze
 • online Online

Ceren Taşdemir

Diyetisyen İstanbul/Beyoğlu

Diyetisyen Ceren Taşdemir İstanbul Beyoğlu’nda online ve yüzyüze beslenme danışmanlığı hizmeti vermektedir. Danışanlarına yönelik özel bir planlama yapan Taşdemir, kilo verme ve hastalıklarda beslenme alanlarında çalışmaktadır.

Lisansını Bilgi Üniversitesi’nde yapan Ceren Taşdemir, yüksek lisansını Fransa’da École De Diététique Et Nutrition Humaine ( Diyetetik ve Beslenme Okulu’nda) tamamlamıştır. Taşdemir’in beslenme tedavisi uyguladığı hizmetler ;

Kilo Verme, Kilo Alma, Vücut Analizi, Kişiye Özel Beslenme Programları, Yeme Bozukluklarında Beslenme, Kilo Verme Direnci , İrritabl Bağırsak Sendromu (İBS) Diyeti, Gebelik ve Lohusalıkta Beslenme, Bebek Beslenmesi, Tip 1 Diyabet, Tip 2 Diyabet, Reaktif hipoglisemide Beslenme, Kalp Damar Hastalıklarında Beslenme, Metabolik Hastalıklarda Beslenme, Kurumsal Beslenme Danışmanlığı, Sporcu Beslenmesi’dir.

Kilo Verme Direnci Nedir?

Her bireyin fizyolojik özellikleri ve metobolizması farklıdır. Kilo fazlalığı durumunda uygulanan egzersiz ve diyet programlarından bazen istenilen sonuç alınamayabilir. Kilo verme direnci özellikle uzun süreli diyetlerden sonra da karşılaşılabilen bir durumdur. Bu direnç vücudumuzun bugüne kadar alıştığı ve kendini güvende algıladığı kiloyu sabitlemek için verdiği bir tepkidir.

Bu durum kişiden kişiye farklılık gösterir. Eğer beden sarfettiğinden daha az kalori alıyorsa tedbirli davranarak enerjiyi harcamaz ya da az harcar ve kilo verme direnci oluşturur. Oluşan bu direnç alınan her kaloriyi dikkatli harcama, mümkünse gelecekte oluşacak açlıkta kullanmak üzere depolama tutumu geliştirir.

Kilo verme direncine ; hareket ve aktivite azlığı, çeşitli vitamin eksiklikleri, yeterince prebiyotik ürünler ile beslenmemek, insilün direnci, alerjik yapı ve uzman desteği almadan uzun süreli yapılan diyet programları neden olabilir.

Kilo Verme Direncini Kırmanın Yolları Nelerdir?

Dahiliye uzmanına vitamin tahlillerinizi yaptırın

Menülerinizi değiştirerek daha önce tüketmeye alışkın olmadığınız yiyecekler tüketerek biyolojinizi şaşırtın.

Öğünlerinizi atlamayın ve saatini geciktirmeyin.

Sağlıklı gıdalar tüketmeye özen gösterin

Bol su için

Düzenli egzersiz yapabileceğiniz bir spor salonu üyeliğiniz olsun

Uykunuza mutlaka özen gösterin

Sürekli tartılarak kilolarınızı takıntı haline getirmeyin

Hastalıklarda, kilo verme direncinde, daha fit ve daha sağlıklı bir görünüm elde etme çabasında en önemli madde kişinin öncelikle kendine güvenmesi, inanması, gerekli durumlarda ya da bu süreci hızlandırmak adına uzman desteği almasıdır. Sayfadaki linki doldurmanız halinde diyetisyenimiz Ceren Taşdemir bu size yardımcı olacaktır.

Görüşler 3

 • Cihannur B******
  01.07.2021

  Pandemi sürecinde Ceren Hanım’dan online beslenme danışmanlığı aldım. 5 kilo verdim. Şimdi yüz yüze görüşmelerle kilo koruma programı başlattık. Çok mutluyum.

 • Kemal Ö******
  21.06.2021

  Ceren Hanım’a çok teşekkür ediyorum. Sayesinde 3,5 ayda tam 11 kilo verdim. Mutlaka tanışın arkadaşlar. Uzman desteği gerçekten çok önemli

 • Vedia Ç******
  11.06.2021

  İnsilün direncim var. Ceren Hanım’dan beslenme danışmanlığı hizmeti alıyorum. Çok rahatladım. Kilo verme programı da uygulamaya başlayacağız.

Size Ulaşalım

Bilgi talebiniz doğrudan firmaya gönderilir.
Bizi nasıl buldunuz?
Ceren Taşdemir - konum
X : 41.20457042773345 Y : 28.52675209765617